• Styling  • Z blond na tmavo

Z blond na tmavo

Už vás přestala bavit blond barva vašich vlasů a rozhodli jste se změnit odstín na tmavší nebo úplně tmavý? Pak rozhodně zpozorněte a ještě před začátkem barvení si přečtěte pár rad, které vás možná zachrání od nechtěného odstínu, či úplného zničení vlasů a my ženy moc dobře víme, jak je tohle “bolestivé“.

Důležité je dát si pozor již při vybírání barvy. Barvu vždy vybírejte podle vašeho stávajícího odstínu, pokud jsou vaše vlasy tmavší blond, neodbarvované, můžete klidně volit tmavší odstíny. Dobré je pro vyzkoušení ideální hnědé barvy použití nejprve smývatelných barev. Až po té se rozhodnout pro barvu dlouhotrvající.

Pokud jsou ovšem vlasy hodně světlé, odbarvované na blond, je třeba si dát větší pozor. Odbarvování totiž mění strukturu vlasů, v důsledku čehož nemusí výsledná barva vůbec vypadat jako na obalu. A především díky odbarvování jsou vlasy hodně narušené a při použití barvy na vlasy z drogerie, která obsahuje vyšší obsah peroxidů, které ničí vlasy a může tak dojít k zelenému nádechu hnědé barvy.

V tomhle případě je opravdu lepší vlasy ztmavovat postupně, šetrnými barvami nebo lépe přelivy a vždy ztmavovat jen o jeden odstín. Nazelenalého nádechu je možné se trochu zbavit pomocí červenohnědého barvícího šamponu nebo intenzivního přelivu.

Pokud toužíte po opravdu po tmavé hnědé, je vždy lepší se svěřit do péče kadeřníků, nebo opravdu postupovat pomalu a na výslednou tmavě hnědou si tak chvíli počkat. Po barvení je dobré se o vlasy starat poněkud intenzivněji a to například pomocí zábalů a masek, velmi účinné jsou masky s obsahem arganového oleje.

Domácí maska po barvení vlasů

Budete potřebovat: tvaroh v kostce, olivový olej a dva žloutky

Postup:

Suroviny míchejte podle délky vlasů, na hodně dlouhé vlasy můžete použít klidně až tři žloutky, které dáte do mísy, ty smícháte se čtvrtkou tvarohu a podle potřeby olivový olej na smíchání. Masku naneste na vlasy, nechte působit půl hodiny, klidně i déle a poté důkladně smyjte vlažnou vodou. Vlažnou vodou z toho důvodu, že každá maska, která obsahuje vajíčka, se při vymývání teplou vodou může změnit v nepříjemné cucky, které jsou špatně z vlasů pryč. Pokud se vám to stane, vlasy nechte uschnout a pak stačí vyčesat.

Nejdůležitější je při tomto rozhodnutí se opravdu dobře rozhodnout, zda vám nová barva bude slušet, ne vždy je totiž tento krok tou správnou volbou. Ale nezoufejte, ani naše slavné kolegyně nezvolí vždy tu správnou barvu, která jim opravdu sedne.

Zdroj fotografií: Pexels