• Lifestyle  • SLUNCE A NEKONEČNÝ OCEÁN

SLUNCE A NEKONEČNÝ OCEÁN

Dokonalé propojení interiérů s exteriéry, velkorysé prosklené plochy, které nijak nebrání úchvatným výhledům do okolní krajiny a na dechberoucí západy slunce nad nekonečným oceánem. A samozřejmě špičkový design. Právě tak by se dala charakterizovat Pearl Bay Residence, nacházející se ve stejnojmenném prázdninovém letovisku vzdáleném necelých 90 kilometrů od Kapského města.

Kmotrem tohoto jedinečného projektu se stal ateliér Gavin Maddock Design Studio, jehož architektům se podařilo splnit hlavní požadavky klienta a zároveň vytvořit opravdu osobitou stavbu, jež by se dala nazvat prototypem současné rezidenční architektury. A výsledek opravdu stojí za to! Dům o obytné ploše přesahující 600m2, disponuje třemi ložnicemi, čtyřmi koupelnami, velkorysou venkovní i vnitřní společenskou zónou a rozlehlými jídelnami a obrovskými terasami.

Vzhledem k územnímu plánu přírodního parku byli architekti omezeni maximální výškou budovy a tak se museli držet především horizontálních linií. Klasická železobetonová konstrukce, na mnoha místech dokonce přiznaná, se omezuje pouze na nejnutnější nosné prvky, vetknuté mezi velkoplošná okna. Tento technicistní rastr se designérům výše jmenovaného studia podařilo zjemnit díky akcentům přírodního dřeva a pravé kůže, které nalezneme v podobě podlah, čalounění či obložení téměř ve všech prostorách uvnitř domu. Velmi efektně působí například schodiště, jehož stupně byly částečně obloženy dřevem, přičemž jejich konce byly ponechány v surovém litém betonu. Stejně tam můžeme obdivovat ostře kontrastní kombinaci chladně působícího bílého corianu kuchyňské linky a dřevěných barových stoliček které svým tvarem evokují japonský nábytek. Barvy se pak nesou v akcentech bílé, šedé, přes okrovou a hnědou a medově zlatavé odstíny dřeva. Celý koncept je doplněn moderními plátny v podobných odstínech.

Poděkování a zdroj fotografií: GAVIN MADDOCK DESIGN STUDIO