• Fashion News  • Začíná nová éra módního domu Chanel. Kdo nahradí Karla Lagerfelda?

Začíná nová éra módního domu Chanel. Kdo nahradí Karla Lagerfelda?

Hned potom, co se svět módy probral z šoku, který zavinila náhlá smrt krále módy Karla Lagerfelda, si všichni začali klást otázku, kdo teď zaujme jeho místo. Od roku 1910, kdy Coco Chanel představila svou značku světu, nestála v čele tohoto módního impéria žádná jiná žena – až doteď. Nástupkyní Lagerfelda se totiž stala Virginie Viard.

I přes to, že Virginie o práci v módní průmyslu nikdy nestála, stala se Lagerfeldovou pravou rukou a po 32 letech práce pro Chanel se z ní stává nová kreativní ředitelka značky. Jak začala kariéra této až do teď neznámé ženy a jak se vypracovala až na vrchol?

Celý příběh Virginie začal v roce 1987, kdy začala pracovat jako stážistka u Chanela. Do té doby byla zaměstnána v produkci kostýmů pro filmy a navrhovala kostýmy i pro divadelní hry.

V roce 1992 ale Chanel společně s Karlem opustila a společně začali tvořit pod módní značku Chloé. O 5 let později se však uskutečnil velký návrat a z Virginie se stala koordinátorka Chanel haute couture. V roce 2000 dostala na starost i ready to wear kolekci.

Virginie se začala starat o to, aby každá kolekce vznikla přesně podle návrhů, které Karl vytvořil a stala se jeho pravou rukou.

Svou pozornost na sebe upoutala především na konci výstavy Chanel haute couture v lednu 2019, kdy na pódium vystoupila místo Karla. To také přimělo milovníky módy, aby projevili obavy o Karlův zdravotní stav.

Karl se kdysi vyjádřil, že Virginie je ta nejdůležitější osoba a to ne jen pro něj, ale pro celý ateliér, pro vše. Uvidíme tedy,  jak se bude značce Chanel dařit v rukou nové ředitelky a jistě můžeme už teď říci, že první kolekce v režii Virginie bude nejočekávanější událostí tohoto roku.

Zdroj: 1, 2, 3