• Lifestyle  • Zázračné červené víno

Zázračné červené víno

Když chce člověk zhubnout nějaká ta kila, musí ze svého jídelníčku vyřadit nejen nezdravé potraviny, ale i alkohol. No, není to tak úplně pravda…

Neexistuje žádná studie, která by prokazovala, že alkohol, tj. etanol, by měl jakýkoli vliv na vznik obezity. Pokud máte pocit, že po alkoholu přibíráte, na vině není samotný alkohol, ale velké množství přidaného cukru, který většina alkoholických nápojů obsahuje. Stačí tedy pít alkohol s nulovým, nebo velmi nízkým obsahem cukru. Ale jak jistě dobře víte, nic se nesmí přehánět a to platí i v tomto případě.

 

Slyšeli jste někdy o procyanidinech? Fungují jako antioxidanty a to až s padesátkrát silnějším účinkem, než má samotný vitamin E. Také chrání tělesné buňky před stárnutím, likvidují v těle volné radikály a fungují jako prevence před rakovinou a srdečními onemocněními. A kde tyto kouzelné procyanidiny najdete? Nejvíce jich je v červeném víně.

 

Na nic tedy nečekejte a dejte si sklenku červeného! Výběr vína záleží samozřejmě na vaší chuti, ale bylo dokázáno, že víno z oblasti jižní Francie a Sardinie obsahuje nejvíce procyanidinů. Avšak mějte na paměti, že vypít denně sklenku červeného vína nestačí, vyvážená strava a zdravý životní styl je základ všeho.

Zdroj: 1, 2, 3, 4, 5.