• Fashion News  • Značka IMRECZEOVA představuje novou kolekci s názvem IKSIKS

Značka IMRECZEOVA představuje novou kolekci s názvem IKSIKS

Kolekci pro sezónu jaro/léto 2019 představila značka IMRECZEOVA na Mercedes-Benz Prague Fashion Week. Kolekce uvedená pod názvem IKSIKS je plná zajímavých detailů a my vás s ní nyní seznámíme!

Minimalismus, přesné technologické zpracování a kvalitní materiály – to vše charakterizuje IKSIKS. V detailech celé kolekce se graficky znázorňuje písmeno X a designérka Zdeňka Imreczeová jej geometricky rozpracovává do precizně provedených minimalistických siluet. Dvě překřížené čáry písmene mají symbolizovat ženskou siluetu či odkazovat na africké linkové zdobení těla a genetiku. 

V kolekci dominují modely v barevné škále červené, modré, šedé, černé a barvách pudrových odstínů růžové, světle modré a fialové. Zdeňka Imreczeová využila materiály se vzory pruhů a jemné vichy kostky. V IKSIKS převažují modely ze stoprocentního bavlněného popelínu, hedvábí, viskózového úpletu nebo letní oblekoviny ze 100% merinovlny.

Nejen šaty, ale i ostatní modely jsou velice minimalistické a nechávají vyniknout ženskosti, křehkosti, ale současně  i rafinovanému půvabu.

“V kolekci uplatňuji dvě roviny, jednu plošnou, kde nechávám vyznít samotný materiál nebo si hraji se skládáním pruhů a kostek. Ve druhé linii pracuji s materiálem tak, že ho prostříhávám. Materiálové prostřihy zde fungují jako látkové branding reliéfy,“ charakterizuje výsledný efekt Zdeňka Imreczeová. 

Kolekce SS19 s názvem IKSIKS značky IMRECZEOVA je nyní v prodeji v showroomu značky na Letné (Šmeralova 16, Praha 7). Dalším místem, kde lze oděvy pořídit, je designérský prodejní prostor BackYard (U Obecního dvora 2, Praha 1).