• Lifestyle  • Zůstáváte přes léto v Česku? Kulturní průvodce, jak si užít léto naplno

Zůstáváte přes léto v Česku? Kulturní průvodce, jak si užít léto naplno

Že si léto bez dovolené v cizině nelze užít? Tak to ani náhodou! Česká republika nabízí nespočet míst a lokalit, které si prostě zamilujete. Navíc je zde i plno kulturních akcí, které prostě stojí za návštěvu. Pojďme se na ně společně podívat.

Opráski sčeskí historje

Oblíbený koncept nejednoho učitele češtiny či dějepisu. Komiksové obrázky, které poukazují na historii mají v oblibě malí i velcí. Zkrátka dokážou pobavit i zaujmout.

Fungoval roku 1620 na Bílé hoře lyžařský vlek? Jak dopadla play off pro české stavy? Proč přišel 21 českým pánům marketingový dotazník od Mydlářů stran velikosti jejich límečků? To a mnoho jiného napoví, objasní a připomene výstava, kterou na prázdniny u příležitosti 400 let od bitvy na Bílé hoře připravila Galerie Villa Pellé.

V galerii Villa Pellé na Praze 6 najdete výstavu právě s těmito obrázky. Vezměte s sebou mladší sourozence, děti nebo zajděte s kamarádkou. Zábava je zaručena a třeba se i něco nového z naší historie naučíte. Základní vstupné činí 120 korun a zlevněné 90 korun.

Pražský DOX

Galerie DOX připravila pro návštěvníky bohatý letní program. Každou středu se můžete těšit na snímek v letním kině. Snímky jsou nevšední a některé velmi kontroverzní.

Na své si přijdou i milovníci umění. Galerie nabízí výstavy pro širokou veřejnost. Jedna z nejzajímavějších výstav, kterou tu můžete najít je výstava Galegion: Utopické město. 10. července se otevírá i přehlídka maleb Ivany Lomové.

Pro nejmenší DOX připravil workshopy malování, které zabaví nejednoho nezbedníka!

Letní kina v Praze

Letní Eat In Kino Manifesto Smíchov

„Každou středu po setmění se v Manifestu na Smíchově rozsvítí projektor letního Eat in kina. Program nabídne české i světové filmy, hudební a cestovatelské snímky. S otevřeným nebem nad hlavou ve stínu kaštanů a zeleně se vaše filmové zážitky propojí se skvělým jídlem smíchovských kuchyní, tankovým pivem a vyladěnými koktejly. Vstupné je zdarma.“ – praguest

Letní kino Zeď v MeetFactory

„V prostoru pro živé umění MeetFactory je komorní a stylové letní kino. MeetFactory vyměnilo v minulém roce plátno za zeď a promítá na stěně bývalé galerie Zeď. Začíná se 10.6. 2020 a pokračuje každou středu až do konce září. V červnu a červenci začínají představení ve 21.30, v srpnu a září od ve 20.30. Tento rok je vstup dobrovolný. Občerstvení zajistí jako jiné roky bar MeetFactory, který je otevřen až do konce promítání. Loňské ekologické téma letos vystřídá motiv rodiny. Vytříbený výběr filmů, unikátní prostor a uvolnění atmosféra činí z MeetFactory jedno z nejzajímavějších letních kin v Praze. “ – praguest

Letní kino Kinobus 2020

„Dopravní podnik hlavního města Prahy opět pořádá letní filmové turné prostřednictvím Kinobusu, jedinečného mobilního kina. Tradiční filmové turné probíhá od 1.7. 2020 do poloviny září, vždy od pondělí do čtvrtka. Jedná se o speciálně upravené vozidlo, které v sobě ukrývá profesionální promítací techniku. Toto pojízdné kino s sebou vozí promítačky, nafukovací projekční plochu v rozměru 8 x 4 m a lavičky pro 200 diváků. Návštěvníci si mohou bezplatně zapůjčit deky. Vstup na všechna představení je zdarma a projekce se odehrává mezi 20.30 a 21.45 na různých lokalitách v Praze.“ – praguest

Letní kino na Pragovce

„Třetí ročník letního kina ve vysočanské Pragovce přínáší kombinaci filmů FAMU, filmů věnovaných umění a umělcům a v neposlední řadě komediím. Projekce probíhají vždy ve čtvrtek po setmění od 19.6. do 11.9. 2020 a jsou zdarma. V případě deště se přesouvají do interiéru Pragovky. Na letní večery jsou připravena dvě pásma kratších studentských filmů pod názvem FAMU Comedy I. a FAMU Comedy II., které však obohatí i pásmo vážnějších snímků FAMU Drama či třeba pásmo s názvem FAMU dětem/Zpátky do školy začátkem září. Mezi filmy z FAMU budou k vidění snímky, které se probojovaly na soutěže studentských filmů v rámci řady prestižních filmových festivalů.“- praguest

Boskofest 2020

Třetí ročník festivalu na zámku Boskovice. Těšit se můžete na skupinu Slza, revival Karla Gotta, Hanku Zagorovou, Daru Rollins nebo skupinu Jelen.

Děti do pěti let mají vstupné zdarma, jinak je vstupné za 499 korun. Užijte si festival s hvězdným obsazením plnými doušky!

Kam se letos chystáte vy? Máte vybrané nějaké kulturní akce?