• Beauty  • 4 tipy, které vám pomohou v boji s celulitidou

4 tipy, které vám pomohou v boji s celulitidou

Tématem letní sezóny je vždy celulitida. A jako vždy se snažíme najít léky a krémy, které nám pomohou.  Mnozí odborníci říkají, že celulitida je prostě genetická. Skutečné řešení může spočívat v tom, co vkládáme do našeho těla. 

Chcete-li snížit vzhled pomerančové kůže, je důležité zůstat hydratovaný, snížit příjem sodíku a vyvážit obsah minerálů v buňkách.

Více vody

Voda je pravděpodobně nejjednodušší a nejúčinnější způsob ke snížení celulitidy. Klíčem je dobře hydratovat, aby vaše pokožka byla hladká a napnutá. Navíc voda působí jako přírodní čistící prostředek, který odstraňuje toxiny z vašeho těla. Ačkoli se to může zdát nepředstavitelné, znamená to také, že vyplaví přebytečný sodík, takže budete zadržovat méně vody.

Ovoce a zelenina

Stejně jako je důležité pít hodně vody, abyste zůstali hydratovaní a zbavili se přebytku sodíku, je také důležité získat další tekutiny z ovoce a zeleniny, které jsou bohaté na vodu, enzymy a draslík, jako jsou okurky, špenát a další. Také se doporučuje ovoce, které má vysoký obsah draslíku, např. banány, meruňky, broskve a avokádo.

Zdravé tuky

Je na čase si vytvořit pozitivní vztah s tuky – těmi zdravými v potravinách, jako je olivový olej, semena, ořechy a avokádo. Studie ukazují, že tyto tuky vám pomohou zhubnout a bojovat proti celulitidě. Také se doporučuje jíst zdravé tuky na snídani, abyste si udrželi ideální hmotnost.

Bílkoviny

Důležité jsou také potraviny plné bílkovin, jako jsou ryby, ořechy a libové maso, které vám pomohou cítit se déle plní. To pomáhá spotřebovávat méně kalorií celkově. Ryby jsou skvělým zdrojem proteinu na celulitidu, protože mají vysoký podíl minerálů, jako je zinek, selen a draslík. Navíc vyrovnávají buňky a zároveň dodávají dávku protizánětlivých omega-3 mastných kyselin.

Zdroje: 1, 2, 3, 4, 5