• Fashion News  • 5 COOL trendů z módních přehlídek

5 COOL trendů z módních přehlídek

Trendy jsou tu od toho, aby osvěžily náš jednotvárný šatník. Některé se drží na výsluní několik sezón, jiné pouze zazáří a skončí na čas v propadlišti dějin, než je opět někdo s velkou slávou vynese na světlo světa. Vybrali jsme pro vás 5 cool trendů, které se pravidelně vrací, a mohli jste je vidět na přehlídkových molech nejznámějších módních domů. Tyto trendy budete buď milovat, nebo nenávidět, nic mezi tím. Pamatujte však, že k jejich nošení potřebujete pořádnou dávku sebevědomí a úsměv na tváři.

Stylové dřeváky

Robustní dřeváky, které byly největším trendem především v 60. letech, jsou zpět. Tomuto netradičnímu obutí, které má své kořeny v Holandsku, tentokrát dejte šanci i vy. Dokonale se totiž hodí jak k rozevlátým šatům, tak k dalšímu trendu, a to „pyžamovým“ kompletům s peříčky. Inspirovat se můžete například u Sarah Jessicy Parker, která se toto pohodlné, avšak extravagantní obutí, nebojí vynést do ulic New Yorku. „Zaklapte“ si v ulicích vašeho města také. Stylové dřeváky postavily na piedestal značky jako Prada či Miu Miu.

Proklatě krátká sukně

Pokud máte krásně štíhlé nohy, pak vám gratulujeme a tiše závidíme. Kdo jiný, než právě majitelky výstavních stehen a lýtek, by si totiž mohl dovolit ultrakrátké minisukně. Doslova módní šílenství strhla značka Miu Miu se svojí krátce střiženou sukní. Tento model se objevil snad na všech titulních stránkách světově proslulých módních magazínů a oblékly ho módní influencerky během letošních jarních fashion weeků. Varianta s totožným topem je opravdu jen pro magazíny a dokonalá těla modelek, ovšem minisukni si můžete dovolit spolu se sakem či s body s dlouhým rukávem do ulic měst i vy.

Třpytivé doplňky

Extravagantní a třpytivé doplňky vtrhly na scénu hned po skončení pandemie, jako symbol návratu opulentních večírků. Lesklé sukně, na které jsme zvyklí především u Paco Rabanne, teď nabízí Prada i Bottega Veneta. Hitem sociálních sítí je i flitrovaná kabelka od Prada, kterou vynesla nejedna módní influencerka. Prada totiž udělala reedici slavné minikabelky Satin Crystal z roku 2000. Zakomponujte třpytivý doplněk i do svého outfitu. Ať už si vyberete právě kabelku Prada či lodičky od Miu Miu, budete zaručeně hvězdou každého večírku.

Sexy crop topy

Braletky a crop topy jsou oblíbené už několik sezón, pokud jste tedy přes zimu usilovně pracovala na břišním pekáči, nebojte se ho ukázat právě v tomto sexy trendu. Krásné braletky a crop topy má ve svém portfoliu jak Miu Miu, tak Chanel. Vybírat můžete jak z háčkovaných variant, které jsou neskutečně trendy, tak z basic kousků s barevnými logy. Krátký top oblékněte pod sako a vyrazte s kamarádkou na skleničku. Stylovým topům sluší především zdravé sebevědomí, zahoďte pro jednou ostych a odhalte krásné ploché břicho.

Retro bucket hat

Pamatujete si ještě na dobu, kdy vám vaše maminka nasazovala tento klobouček, aby vás ochránila před sluníčkem na dovolené? Bucket hat s nejrůznějšími bláznivými vzory můžete posadit na hlavu v teplém letním dni i nyní. Původně rybářský klobouk je totiž už několikátou sezónu velkým hitem. S kloboučkem, který byl v oblibě v 90. letech, uděláte parádu jak na dovolené, tak ve městě. Tento trendy kousek naleznete v portfoliu všech fashion značek. Podívejte se na zavazovací kousek s logem od Chanel či háčkovaný od Prada.    

Foto: weby a sociální sítě značek Prada, Miu Miu, Chanel