• Events  • Má vlast EDIT 04 – oslavte s námi příchod léta

Má vlast EDIT 04 – oslavte s námi příchod léta

Na začátku června proběhne již čtvrté vydání prodejního pop-up showroomu Má vlast EDIT. Přinese selekci českých a slovenských značek, které rozhodně stojí za pozornost.

Prodlužující se dny naplněné slunečním svitem nás téměř přesvědčily, že už je léto. Vůně šeříků, pivoňky téměř v rozkvětu, plány na dovolenou u vody nebo ve skalách, chuť malin. Každé předprázdninové období připomíná něco jiného. Magda Žůrková a Natalie Kotrlová se rozhodly Má vlast EDIT 04 zasadit právě do tohoto období a pomyslně event pojmout jako oslavu příchodu léta.

Přesně půl roku po prosincovém Má vlast EDIT 03 se na vás budeme těšit na Andělu v novém prostoru KONCEPT5, který má na starosti značka Bohemia Gloves vyrábějící tradiční kožené rukavice v Dobříši. V průběhu akce a hlavně po ní zde zájemci naleznou obrovské portfolio kvalitních a ručně šitých rukaviček. 

“Dává nám smysl propojit Má vlast EDIT s místem, které zastává stejné hodnoty jako my – tedy lokálnost, řemeslnou výrobu a tradice. KONCEPT5 plánuje představovat a prodávat i další zajímavé značky a umělce, a my se budeme podílet na kurátorském výběru.”

Selekce dvaceti designerů a značek EDITu 04 je přizpůsobená prostoru a můžete se těšit i na úplné nováčky. Má vlast EDIT chce nadále podporovat českou a slovenskou tvorbu a představovat umělce nové a ty, kteří zatím stojí mimo světla reflektorů.

Kormě oděvů od Jany Mikešové nebo Mii Jadrné a selekce vintage kusů Sure Curated se můžete těšit na lokální kosmetiku značek Malinna a Smyssly, české niche parfémy KINTSUGI, nábytek JA / studio, kožené kabelky Verlein a ADEMI. Mimo jiné i šperky od Janji Prokić nebo Anežky Juhové a designové difuzéry TAKAVETE.

“Rozhodli jsme se propojit s neziskovou organizací Zajíček na koni, o.p.s., která dlouhodobě pomáhá sociálně znevýhodněným rodinám, ke kterým se momentálně přidaly i ukrajinské maminky s dětmi. Těm v kavárně AdAastra, kterou Zajíček na koni také provozuje, připravují obědy. Dalším projektem této organizace jsou “Ježíškem po celý rok”, terapie na koních a letní tábory právě pro tyto děti a zároveň pro zaměstnance kavárny, v níž pracují i lidé s různým fyzickým a psychickým handicapem. Na pop-up tedy bude dobrovolné vstupné a 100 % z výtěžku darujeme Zajíčkovi na koni.

Akce se bude konat od čtvrtku 2. 6. do soboty 4. 6. v prostorách KONCEPT5, Radlická 22 (vstup z ulice Ostrovského 5), Praha 5 – Smíchov.

Otevírací doba v jednotlivé dny:

čtvrtek 2. 6. od 17:00 do 21:00

pátek 3. 6. od 12:00 do 19:00

sobota 4. 6. od 11:00 do 18:00

Zdroje: 1, 2, 3, 4, 5, 6