• Beauty  • 6 cviků pro sexy křivky

6 cviků pro sexy křivky

Kdo by nechtěl mít pevné a pěkně tvarované tělo? Jen správnou stravou toho ale nedosáhnete… Máme pro vás pár cviků, které fungují!
Zkuste cvičit spíš delší dobu v mírném tempu, ne příliš intenzivně, tak se budou svaly lépe formovat.

Dřepy se zátěží

Základní poloha je vestoje – nohy jsou rozkročené jen mírně (na šířku ramen), záda rovná. Vezměte si činku (nebo PET láhev s vodou) a držte ji během cviku na ramenou za hlavou. Dělejte plynulé a hluboké dřepy – čím níže se dostanete, tím efektivnější cvičení bude. Opakujte 8krát ve 3 sériích.

Zanožování

Cvik začíná v poloze v kleku, ruce jsou kolmo pod rameny. Záda jsou rovná, břicho zatažené. Zvedněte pravou nohu tak, aby bylo stehno rovnoběžně s podložkou a koleno svíralo pravý úhel. Chodidlo je rovnoběžně se stropem.Z této výchozí polohy zdvihejte nohu 8 až 12krát směrem vzhůru a vracejte zpět do výchozí pozice. Potom nohy vyměňte. Cvičte 3 série.

Jízda na imaginárním kole

Lehněte si na záda.Paže mohou být překřížené přes hrudník nebo složené za krkem. Další alternativou je, že ruce necháte položené podél těla. Zvedněte nohy tak, aby lýtka byla rovnoběžná s podlahou a stehna tvořila s trupem pravý úhel. Nadzdvihněte hlavu a ramena tak, aby se nedotýkaly podlahy. Chodidla mějte propnutá, pohled upřete dopředu. Poté pohybujte nohama tak, jako byste jela na kole. “Šlápněte” každou nohou 20krát. Posilujete šikmé břišní svaly, tvarujete pas a boky.

Zdvihání pánve

Starý dobrý cvik, který je velmi účinný. Lehněte si na záda, ruce podél těla. Kolena jsou mírně pokrčená s chodidly na podložce. Zvedejte pánev 20 až 25 cm nad podložku a opět dolů. Opakujte 10 až 15krát ve třech sériích. Možná obměna: levou nohu položte na pravé koleno, pak nohy vyměňte.

Výpady

Ze stoje prudce vykročte levou nohou vpřed (dlouhý krok) a mírně snižte těžiště tak, že jsou obě nohy pokrčené. Koleno by nemělo přesahovat přes špičku. Pak nohu vraťte zpět a totéž udělejte druhou nohou. Opakujte 20krát střídavě na každou nohu. Podobné výpady můžete cvičit i do stran.

Zvedání spodní nohy vleže

Lehněte si na bok, loktem se opřete o zem, spodní noha je natažená, druhou nohu pokrčte v koleni a opřete se jí přes spodní nohou. Poté zvedejte spodní nohu co nejvíc (zůstává při tom natažená). Opakujeme 20krát, pak se přetočte na druhý bok, vyměňte nohy a cvičte totéž na druhou nohu.

 

Zdroje: 1