• Events  • Manolo Blahnik – The Art of Shoes

Manolo Blahnik – The Art of Shoes

Přemýšlíte, kam v srpnu vyrazit? Pro všechny, ale opravdu všechny milovníky módy, tu máme tip na něco výjimečného. Co takhle si zblízka prohlédnout boty, které navrhl Manolo Blahnik?

Vybrané třpytivé střevíčky od tvůrce, který obouvá ty nejslavnější celebrity současnosti, a to včetně britské královské rodiny, zavítají po řadě evropských měst konečně i do Prahy. Jejich návrhář, který má české kořeny, se při jejich návrhu inspiroval nejrůznějšími styly i osobnostmi umění dvacátého století. I díky tomu působí tyto boty v dnešní době tak nadpozemsky.

Výstava je tvořená ze šesti tematických sekcí, které jsou pro Blahnika nejdůležitější. Je to příroda, slavnost, umění a architektura, srdce, geografie a materiály. Těšit se můžeme kupříkladu i na boty, které Blahnik vytvořil pro film Sofie Coppoly, Marie Antoinetta. Uvidíme i některé z bot, které nosila Sarah Jessica Parker (Carrie Bradshaw) v oblíbeném seriálu Sex ve městě?

Zjistila jsem, že součástí výstavy jsou i modely věnované významným osobnostem, které pro Manola něco znamenají. K nim patří například Rihanna, Anna Piaggi, Cecil Beaton, Brigitte Bardot a další. Za každou obuví v sekci Srdce se nacházejí zvláštní obrazy nebo příběhy založené na vzpomínkách a detailech z oblíbených knih a filmů.

Vše bude k vidění v Museu Kampa v období od 11. 8. do 12. 11. 2017

My už se moc těšíme. A co vy?

 

Zdroj: 1, 2