• Lifestyle  • 7 kroků, které vás promění v dalšího člena gangu Papírového domu

7 kroků, které vás promění v dalšího člena gangu Papírového domu

Začátek prosince byl svátek všech fanoušků skvělých seriálů a pořádného napětí. Špunty vzduchem v pátek létaly díky premiéře druhé části závěrečné série legendárního seriálu Papírový dům. Pokud jste závěrečnou část ještě neviděli, těšit se můžete na akci, nečekané zvraty a opět i na obří kupu napětí. A my vám už teď můžeme slíbit, že jde o tu vůbec nejlepší řadu, kterou Netflix natočil!

Že se ke sledování ještě nemůžete dostat? Zkraťte si čekání díky 7 tipům jako vystřiženým z do posledního detailu promyšleného plánu Profesora. Díky nim nejen, že se stanete nepostradatelným členem jeho týmu, hlavně si ale Netflix ochočíte přesně podle svých představ. Nicméně tyto tipy se vám budou hodit i ve chvíli, kdy jste Papírovému domu o víkendu věnovali pár hodin.

Krok 1: Vytvořte si novou identitu v Profesorově stylu

Tokio, Berlín, Helsinky anebo snad úplně jiné a dosud neobsazené město jako Frankfurt, Singapur či Praha? Výběr je obrovský – jen v České republice je celkem 6 249 měst, například Kozolupy, Smraďavka, Držkov, Hnojník, Pleš, Čunín anebo Mokrovousy. Ať už si ale jako svoji přezdívku v partě Profesora vyberete kterékoliv místo, nastavit si ho můžete i na svém profilu na Netflixu. Stačí přejít na stránku www.netflix.com/EditProfiles , kde si zvolíte svůj profil a směle se můžete pustit do editování. O tom, že půjde o stylovku, pak není nejmenších pochyb. Kromě jména si lze nastavit také ikonu ve stylu Papírového domu. Nabídka profilových obrázků nejen z téhle španělské parády se vám zobrazí po kliknutí na vaši současnou ikonu.

Krok 2: Zbavte se zvědova zařízení

Tohle zná asi každý. Jsou situace, kdy chcete Netflix sledovat u svého kamaráda nebo se svým sourozencem a přihlásíte svůj účet na jeho zařízení. A pak tu jsou bývalí partneři, kteří se na váš Netflix přihlašují i poté, co už jsou dávno v propadlišti dějin. Jak se zbavíte zvěda, který (pozor, spoiler!) stejně jako Palermo na čas, anebo trvale vypadl z týmu? Je to hračka! Pokud chcete, aby se přes váš účet dívali jen členové vaší domácnosti, přejděte na Netflixu do sekce „Účet“ a v části Nastavení klikněte na možnost „Odhlásit ze všech zařízení“. Takhle jednoduše vetřeleckou krizi odvrátíte!

Krok 3: Pusťte se do vlastní akce. A nezapomeňte na Netflix

Chystáte se na vlastní akci v bance? Řeč je pochopitelně o výběru peněz z vašeho účtu. Až budete čekat na přísun hotovosti (pozor, základní pravidlo zní: ŽÁDNÉ oběti!), je dobré mít s sebou parťáka, který vás zabaví. Sázkou na jistotu je Netflix, jak ale všichni víme, streamování videí znamená spoustu mobilních dat. Aby nedošlo k nečekaným událostem, epizody nebo filmy, které chcete sledovat, si můžete stáhnout do svého smartphonu, a poté je v jakékoliv mincovně nebo bance světa sledovat i bez připojení k internetu. Stačí si v mobilní apce Netflixu vybrat titul a na stránce s popisem poklepat na ikonu stahování. Skvělý je i fakt, že v případě seriálu si můžete stáhnout jak celou řadu najednou, tak i jednotlivé díly. Všechny tituly, které lze sledovat i bez přístupu k internetu, najdete v dolním menu v sekci „Stažené soubory“. A až si kousek přehrajete, automaticky se smaže, a vám tak nebude zabírat místo v telefonu.

k 4: Pečujte o svůj tým

Žádná jména, žádné osobní informace, žádné pletky, žádné oběti. Ohledně dodržování pravidel, která nastavil, je Profesor absolutně nesmlouvavý a důvod je nasnadě: pokud je členové jeho týmu budou dodržovat, jsou chráněni. Stejné je to s vaším účtem na Netflixu, který může zároveň používat až pět lidí naráz. K tomu slouží až pět profilů, které si lze nastavit přesně podle vašich přání. Díky nim bude každý člen domácnosti bezpečně prozkoumávat obří knihovnu filmů a seriálů Netflixu a vy jako rodiče zase na vše dohlédnete. Na stránce účtu na přejděte do sekce „Profil a rodičovský zámek“, kde najdete celou řadu možností, které chválí i Profesor. Nastavíte tu například věkové filtry, odstraníte konkrétní tituly anebo profil opatříte PIN kódem. Stačí zkrátka pár kliknutí a zábavu přesně podle věku a gusta si bude užívat i malý Cincinnati.

Krok 5: Zbavte se všech stop

I ta nejlepší akce může být ohrožena, když po sobě zanecháte stopy. Pokud se o své oblíbené seriály a filmy nechcete s nikým dělit, vymažte na Netflixu historii sledování. Na webu Netflix.com se nejdřív přihlaste ke svému účtu. Poté vyberte profil, jehož historii sledování chcete upravit, a klikněte na možnost „Účet“. Nyní si zobrazte „Diváckou historii“ a u epizod nebo titulů, které chcete skrýt, klikněte na ikonu ⊘. V případě, že skrýváte díl, se vám zobrazí i možnost skrýt celý seriál. Nechce se vám vše skrývat postupně? Poté klikněte na „Skrýt vše“ v dolní části stránky s historií sledování.

Krok 6: Orientujte se na Netflixu jako Río

Río je skutečný klávesový virtuóz, který si poradí i s nejzapeklitějším počítačovým problémem. Vychytávky, které vás posunou do jiné ligy, najdete i na Netflixu. Tady je pár zkratek, díky nimž bude ovládání největší filmové a seriálové knihovny na světě ještě větší hračka.

 • Enter/Mezerník: Pauza a přehrávání
 • F: Spustí, nebo ukončí přehrávání přes celou obrazovku
 • Esc: Ukončí přehrávání přes celou obrazovku
 • Shift + šipka doprava: Posun o 10 sekund vpřed
 • Shift + šipka doleva: Posun o 10 sekund nazpátek
 • Šipka nahoru: Zvýšení hlasitosti
 • Šipka dolů: Snížení hlasitosti
 • M: Ztlumení zvuku
 • S: Přeskočení intra

Krok 7: Využívejte Profesorovy tajné kódy

Když selže plán A, má Profesor vždycky plán B. Ale také C, D, E… prostě až do konce abecedy. Jeho připravenost nejednou zachránila celý tým před problémy. A protože se velkolepé finále ve španělské bance blíží ke konci, jsme si jisti, že oceníte speciální kódy, které vám nabídnou další skvělou zábavu ve stylu Papírového domu.

 • TV Thrillery: 89811
 • Akční thrillery: 43048
 • Akce a dobrodružství: 1365
 • Kriminální akční a dobrodružné filmy: 9584
 • Kriminální thrillery: 10499
 • Krimi seriály: 26146
 • Kriminální filmy: 5824
 • Latinskoamerické kriminální filmy: 4756
 • Španělský: 81399657
 • Napínavý: 100055
 • Vzrušující: 100041

Hledání s konkrétními kódy je hračka: konkrétní číselnou kombinaci stačí vložit na konec odkazu. Pokud tedy chcete sledovat například Kriminální thrillery, přejděte na odkaz.

Tipy, jak se stát nejhodnotnějším členem Profesorova týmu, už máte. Tak se do toho pusťte!

Zdroj fotografií: Netflix Česká republika

Marketing manager