• Fashion News  • 8 ikonických kabelek, o kterých musí vědět každý milovník módy

8 ikonických kabelek, o kterých musí vědět každý milovník módy

Trendy se neustále mění, ovšem existují takové ikony, které z módy nevyjdou nikdy. Ať už se děje cokoli, osvědčené a ikonické kousky tu budou s námi vždy, nepatrně se mění pouze určité detaily, které reagují na poptávku trhu či se přizpůsobují ročnímu období. U kabelek tato stálost osvědčených a léty prověřených designů platí dvojnásob, proto ty největší ikony dostávají jména třeba podle významných osobností. Pořiďte si i vy kabelku, která je nejen trendy, ale díky její variabilitě a klasickému designu s vámi udrží krok téměř celý život.

CHANEL

Kabelka Chanel 2.55 vytvořená Coco Chanel v únoru 1955 je právě tou kabelkou, po které touží všechny ženy bez rozdílu věku a společenského postavení. V Ready-to-Wear kolekci podzim/zima 2019-20 byla představena kabelka Chanel 19, která se ihned stala žádanou položkou na wishlistech všech módních nadšenců, influencerů a blogerek po celém světě. Název dostala kabelka opět díky roku jejího vzniku a je poctou klasické Chanel 2.55. Na podzim 2020 se objevuje kabelka Chanel 19 v osmi provedeních, tyrkysové, zelené, tmavě červené, fuchsiové či růžové, vedle klasické černé, béžové či bílé kůže. Kabelka obdélníkového tvaru, která má ikonické prošívání a řetízek propletený kůží a sponu s dvojitým C, je k dostání ve třech velikostech.    

BOTTEGA VENETA

Bottega Veneta dlouhodobě udává směr. Začalo to populárním psaníčkem Knot v roce 1983 a pokračuje to dodnes. I novinky od této trendy značky však vždy vychází z léty prověřených designů. Naprosté šílenství se strhlo kolem psaníčka The Pouch a nyní je na výsluní další skvost Chain Cassette. Tato kožená kabelka s typickým prošívaným a ručně tkaným efektem má silný řetízek s velkými oky, ve stříbrné či zlaté, a lze ji nosit přes rameno či v ruce. Tato kabelka je absolutní must-have letošního podzimu. Pokud však dáváte přednost klasickému designu a nadčasovosti volte kabelku Jodie.

GUCCI

Slavná kabelka Jackie od Gucci se opět vrací na scénu právě na podzim 2020 pod taktovkou Alessandra Michela. Ikonická kabelka od Gucci byla vytvořena v roce 1961, díky svému designu a zlaté sponě byla oblíbená v 60. a 70. letech a nosila ji právě Jackie Kennedyová. Klasický design kabelky byl vylepšen o další odnímatelný ramenní popruh. Kabelka je k dostání v různých barvách včetně pastelových či klasického monogramu značky.

SAINT LAURENT

Klasickou kabelku Kaia inspirovanou modelkou Kaiou Gerber vytvořil Anthony Vaccarello pro módní přehlídku Spring/Summer 2020. Návrhář prostřednictvím tohoto kousku oslavuje modelčinu krásu zděděnou po její matce Cindy Crawford a zároveň aktualizuje monogram módního domu „YSL“. Elegantní a praktická kabelka Kaia je oblíbená nejen u slavné modelky, ale i u dalších celebrit. Kabelka je k dostání ve dvou velikostech a lze si pořídit i kabelku na praktickém opasku.

CÉLINE

Jak jste si mohli všimnout populární jsou především kabelky přes rameno, proto i u Céline narazíme na klasickou kabelku přes rameno Triomphe inspirovanou estetikou 70. let. Kabelka s výraznou přezkou se tak zařadila mezi další položky na seznamu přání všech celebrit, hned po jejich kultovních slunečních brýlích. Kabelku Triomphe má v oblibě i herečka Angelina Jolie. Kabelka Triomphe je k dostání v klasických i výraznějších barvách, na podzim pak doporučujeme hnědou a tmavě červenou kabelku.

DIOR

Po slavné Lady Dior, kabelce pojmenované na počest princezny Diany, je tu Bobby, kabelka navržená kreativní ředitelkou Dior Marií Grazií Chiuri pro podzim 2020. Moderní kabelka, která se zajisté stane jednou z It bags tohoto podzimu. Kabelka nadčasového designu je pojmenována po milovaném psovi Christiana Diora. Hladkou kabelku Bobby, se sponou s monogramem CD a vyměnitelným ramenním popruhem, ráda nosí i populární influencerka a blogerka Chiara Ferragni.

PRADA

Zatímco většina značek sahá hluboko do svých archivů, Prada nemusí se svým pátráním po It bag příliš daleko do historie, stále populární je jejich Nylon kabelka, která se dočkala reedicí (2000, 2005). Kultovní nylonová kabelka Prada se tak s mírnými úpravami neustále vrací v různých velikostech i designech. Kabelka Re-edition má tak například odnímatelný přívěšek na klíče, nastavitelný ramenní popruh s logem, kovový řetízek přes rameno a nylonové pouzdro se zipem. Kabelku Nylon Re-edition klasického designu nosí i milovnice pastelových barev influencerka Leonie Hanne.

HERMÉS

Mezi populárními kabelkami nesmí chybět ikona ikon, slavná kabelka Kelly od Hermès. Kabelka vznikla v roce 1935 a navrhl ji Robert Dumas-Hermès. Slavnou se však stala až v roce 1956, kdy si ji vybrala monacká kněžna Grace Kelly a dostala se tak na titulku prestižního amerického časopisu Life. Kabelkou Kelly se však oficiálně stala až v roce 1977. Kabelka Kelly je trapézového tvaru s jednoduchým uchem a typickým kováním ve vrchní části. Kabelka je šita ručně a právě díky své kvalitě se drží na výsluní již po generace. Kabelka Kelly, která je spíše než doplňkem investicí na celý život, je k dostání v mnoha barvách i různých variantách kůže.    

Foto: Pinterest