• Lifestyle  • A JAK BYDLÍ DESIGNÉŘI? CO TŘEBA TAKHLE…

A JAK BYDLÍ DESIGNÉŘI? CO TŘEBA TAKHLE…

Nádherný amsterdamský loft navržený svéráznými designéry studia THE PLAYING CIRCLE slouží nejen jako byt, ale také jako místo profesionálních setkání s klienty firmy. Architektům se v tomto světlem zalitém prostoru s prosklenými stěnami i stropy podařilo zkombinovat zdánlivě nesourodý nábytek v jeden líbivý celek, kopírující staré dobré american vintage, jež by se dal nazvat skutečným vrcholem eklektismu.

Apartmán se nachází v posledním patře meziválečné budovy postavené ve stylu Art Deco a je z něj nádherný výhled na okolní plavební kanály starobylého města. Již na první pohled nás zaujmou vysoké stropy a prosklená sedlová střecha, která propouští do všech celého bytu množství přirozeného denního světla. K dojmu neomezeného prostoru přispívá rovněž bílá výmalba stěn. Přirozenou dominantou apartmánu jsou dvě opravdu maximalistické „falešné“ krbové římsy, jež vnáší do jinak poměrně moderního loftu nádech klasiky. Většina nábytku byla posháněna na aukcích nábytku a bazarech po celé Evropě, díky čemuž zde vznikla jedinečná a oku lahodící syntéza jinak zdánlivě nekombinovatelných vskutku zajímavých a někdy i extravagantních „kousků.“

Designéři studia The Playing Circles zde ukázali svůj cit pro detail. Základním jednotícím prvkem je v podstatě pouze barevnost, nesoucí se v přírodních a tlumených barvách od okrové, přes tmavě hnědou a šedou až po antracitově černou. Citronově žlutá pohovka jinak poměrně monolitický koncept oživuje. Rozverně působí bílá houpačka či mosazné mísy s květináči zavěšené ke stropu. Je však zbytečné jmenovat každý kousek nábytku zvlášť, protože specifický design zde můžeme obdivovat doslova na každém kroku!

Poděkování a zdroj fotografií: THE PLAYING CIRCLE