• Lifestyle  • Dover Street Market v Londýně aneb “krásný chaos”

Dover Street Market v Londýně aneb “krásný chaos”

Dover Street Market London – móda, kterou zde najdete hned v několika patrech. Chaos a kreativita, tak by se ve stručnosti dal charakterizovat unikátní koncept, za kterým stojí Rei Kawakubo a japonská značka Comme des Garçons. 

comme_des_garcons_ss15

Tento koncept maloobchodní řetězec však nezůstal omezený pouze na Londýn, ale rozrostl se rovněž i do dalších měst módy, jako je například New York nebo Tokio.

comme_des_garcons_homme_plus_ss15

A proč je Dover Street Market tak unikátní? Na jednom místě narazíte na mnohé návrháře z nejrůznějších oborů. Vše zde vytváří koncept krásného chaosu a unikátní atmosféry. Dover Street Market má být dle svého zakladatele místem, kde se móda stává něčím fascinujícím.

A co všechno vás v Dover Street Marketu čeká? Překvapivě zde můžete narazit i na kolekci retro tenisek, které vznikli na základě spolupráce pravnuka Tomáše Bati, Charlese Pignala, a a Reye Kawakuby a Comme des Garçons. Kolekce je v prodeji už od prosince.

Je libo boty stvořené přímo pro Andy Warhola? I ty najdete v Dover Street Marketu. Italská značka Salvatore Ferragamo se rozhodla vytvořit unikátní pánské boty, které kdysi nosil sám král pop artu, Andy Warhol.

A jaké další značky zde najdete? Nechybí tu samozřejmě Dior, Nina Ricci, Alexander Wang, Miu Miu, Undercover a mnoho dalších.