• Lifestyle  • Aegean Dream

Aegean Dream

Opravdu miluju Kyklady. Malebné ostrůvky s vysokými horami, v jejichž lůně se ukrývají ty nejkrásnější pláže celého Řecka. Pitoreskní vesničky s bílými domky, které se šplhají vysoko do svahu, jejichž vrcholky zdobí nesčetné větrné mlýny. A to vše zarámované do hluboké modři křišťálově čistých vod Egejského moře. Právě proto jsem byl moc rád, když jsem byl přizván k realizaci projektu nádherné vily na jednom ze svahů ostrova Kea (či chcete li Tzia, jak ho nazývají místní). Tento, poněkud opomíjený středomořský ráj, jež se nachází jen hodinu jízdy od Athén je opravdovou oázou klidu a harmonie. Nabízí úchvatné přírodní scenérie, špičkové pláže a veškerý potřebný servis, ale přitom stále zůstává stranou masového turismu!

Tradiční ostrovní architektura je úžasná a právě ona sama byla naší největší inspirací při realizaci interiérů, ale i exteriérů této vily. Jednoduchost tvarů a bíle zdi dokonale kontrastují modromodré  barvě Egejského moře, jež je díky velkorysému prosklení viditelné ze všech prostor domu. Většina francouzských oken se dá otevřít a umožňují tak přímý přístup na rozlehlé terasy obklopující tuto bílou vilu s opravdu fascinujícím výhledem a jsou přímo stvořeny k nerušné relaxaci či posezení při sklence dobrého místního vína.

Interiéry jsme se snažili ladit v neutrálních odstínech, aby nic nerušilo výhledy do okolní krajiny. Proto byla většina zdí natřena jasně bílou barvou, tolik typickou pro toto prostředí. Tento jinak na první pohled poněkud fádní rastr je na několika místech oživěn odstíny šedé či okrové. V duchu této filosofie se také většina nábytku nese v podobné barevnosti. Designové solitéry, jako pohovky v designu Paoly Novane či špičkové kousky z dílny Baccarat či Seleti vnáší do celého konceptu potřebnou dynamiku. Samozřejmě jsem si neodpustil ani několik akcentů vintage, jako je kolekce starých sklenic v obývacím pokoji, kuchyňská ostrůvek v podobě starého stolu, noční stolky v ložnici či zrenovovaná stolička v pracovně, jež připomínají lidové tradice, tolik provázané s tímto místem, ale zároveň vnášejí do interiérů vyly pocit tepla a domova.

Fotografie: VAGGELIS PATERAKIS

H DESIGN BY JOE