• Lifestyle  • Apartment made by DKNY

Apartment made by DKNY

Zajímalo by Vás jak žije jedna z ikon současné módy? Stačí jen vyslovit jméno Donna Karan a každý okamžtě ví, o koho se jedná. Žena, již nazývají Divou se usadila ve velkorysém apartmánu na New Yorské Upper East Side nedaleko proslulého Central parku. A stejně jako její kolekce, tak i její byt je vyjímečný! Pojďtě ho s námi prozkoumat a vzužijte tak jedinečnou možnost nahlédnout do soukromí slavné módní návrhářky Na opravdu velkorysé ploše, zabírající více než 150 čtverečních metrů, vzniklo jedinečné útočiště, kde “železná lady” současné módy hledá svůj klid a potřebné zázemí.

Donně se podařilo ve svém bytě vytvořit jedinečný a harmonický koncept, který plně podtrhuje její osobnost a to s ohledem na současný design a jeho trendy.  Interiétu dominují tlumené a zemité barvy, převážně šedá, černá a bílá, jež jsou doplněny uměleckými díly Sama Francise, které dodávají interiéru jejího bytu potřebný švih a dynamiku. Podlahy chtěla Donna z kamene a proto zvolila leštěnou žulu a pohledový beton, jež spolu skvěle korespondují a tvoří tak zajímavý kontrapunkt převážně bílým a černým stěnám. Většina nábytku je z bahenního dubu, jehož tmavé a patinovaně působící dřevo skvěle kontrastuje s moderními doplňky. Mezi mnoha jinými upozorněme kupříkladu na stolek, jehož prostý design oživuje tráva, vysazená v květináčí uprostřed a velmi dynamicky působí rovněž organické schody, překonávající nerovnost mezi terasou a hlavním obývacím prostorem a terasou, které byly využity nejen k posezení, ale také posloužily jako plnohodnotná plocha k umístění mnoha dekorací.

Všechny ložnice a soukromé prostory majitelky jsou striktně odděleny od společnenské zóny bytu. Zde je také lokalizována relaxační zóna, kterou slavná módní návrhářka denně využívá pro masáže a meditaci. Donna velmi uznává východní filozofie a jejich náhled na člověka a právě proto jim vyhradila jednu z místností svého bytu. A  není divu. Nejenže Asii často a s láskou navštěvuje, ale sama je také osobní přítelkyní samotného dalajlámy.

Poděkování a zdorj fotografií: RICHARD POWERS