• Lifestyle  • Art Prague 2016 probíhá právě tento týden

Art Prague 2016 probíhá právě tento týden

V Pražském Kafkově domě tento týden  ( od 15.3  do 20.3. 2016 ) probíhá již 15. ročník přehlídky současného výtvarného umění Art Prague. I letos díky němu budete mít naprosto unikátní šanci na jednom místě shlédnout díla až 250 autorů, v expozicích prezentujících 37 galerií a výtvarných projektů. Art Prague se za dobu své existence stal konkurenceschopnou součástí okruhu prestižních uměleckých akcí typu Art Paris a neměl by si ho nechat ujít žádný milovník výtvarného umění. Je jedinečnou platformou pro setkávání laické veřejnosti, umělců, kurátorů a galeristů a pro rozšiřování vzájemné podpory uměleckých projektů. I letos pokračuje v koncepci  propojování české a zahraniční umělecké scény a poprvé díky exkluzivnímu partnerství s Le Palais Art Hotel Prague nabízí mimo jiné prezentaci vybrané galerie v jeho luxusních výstavních prostorách.

plakatNa letošním ročníku Art Prague budete mít šanci vidět díla z téměř všech výtvarných oborů – malby, kresby, grafiky, plastiky, uměleckého skla, instalace či performance. Zdá se ale, že obecným trendem je tentokrát osvěžující a vítaná tendence „návratu“ k jednomu z nejklasičtějších médií – malbě, která je v expozicích zastoupena nejhojněji, v mnoha formách a stylech a často ve fascinujícím a dokonalém řemeslném provedení.

le palais art hotel prague

Zajímavostí letošního ročníku je také partnerství Art Prague 2016 a Le Palais Art Hotel Prague, v rámci něhož se mimo jiné v jeho exkluzivních výstavních prostorách představí galerie CRAG – Chiono Reisova Art Gallery. Jedná se o galerii sídlící v italském Turíně, zastupující výjimečné umělce jak z Itálie, tak z České Republiky, která pro výstavu připravila například fascinující hyperrealistické malby Sabriny Milazzo (titulní obrázek a obrázek níže) a dalších.

Sabrina Milazzo Paesaggio di natura

Koncepci postupného propojování české a zahraniční umělecké scény reprezentuje na letošním ročníku Art Prague spolupráce s umělci z New Yorku, které představí ve 4. patře Kafkova domu v projektu „Spirits, Mystics, Muses“ (Mystici, duše a můzy)  kurátor Robert Carrithers, známý zejména jako fotograf a filmař, zaměřující se ve své tvorbě mimo jiné na zachycení newyorské undergroundové scény. Tento projekt představí skupinovou interaktivní vizuální show, zastupující nejen umělce s New Yorku, ale i z Mongolska, Ukrajiny a České Republiky. Výstava, tematizující spiritismus a mysticismus, bude doprovázena sérií performancí s názvem Siločáry Prostoru, jejíž kurátorkou je česká konceptuální umělkyně a performerka Darina Alster.

Nenechte si ujít letošní Art Prague 2016 v pražském Kafkově domě, probíhající  od 15. do 20. 3.2016!

Seznam zastoupených galerií a projektů:

 1. Artbanana
 2. Artinbox Gallery
 3. Artpit
 4. Crag Gallery
 5. Galerie Caesar
 6. Galerie eS
 7. Galerie Gambit
 8. Galerie Havelka
 9. Galerie Kuzebauch
 10. Galerie Litera
 11. Galerie Millennium
 12. Galerie Navrátil
 13. Galerie Peron
 14. Galerie S
 15. Galerie U prstenu
 16. Galerie Vltavin
 17. Galerie Zahradník
 18. GOAP Gallery
 19. Go-Green-Art Gallery, CH
 20. GUD -Galerie umění pro děti
 21. IndigoSpace
 22. Latin Art Gallery
 23. Knupp Gallery Prague
 24. Lipaart
 25. NOD
 26. Nová galerie
 27. Projekt Del Risco
 28. Projekt Jitka Nesnidalová
 29. Projekt Marek Uhlíř
 30. Projekt Martina Hozová
 31. Projekt Miroslav Mařenec
 32. Projekt Spirits, Mystics, Muses
 33. Studio Michal Georgiev
 34. Studio PRÁM
 35. The Chemistry Gallery
 36. Volné sdružení M
 37. Young Real Art

Zdroje: 1, 2, 3