• Lifestyle  • ASIJSKÝ DESIGN V EVROPSKÉM PODÁNÍ

ASIJSKÝ DESIGN V EVROPSKÉM PODÁNÍ

Pokud jste si doposud mysleli že asijský design si libuje v tradici a historii, tak jste na omylu! Východní design do sebe stále více absorbuje evropské estetické prvky, jež dokonale prolíná s minimalismem, a proto v současné době na dalekém Východě vzniká syntéza, která je líbivá i pro Západní kulturní okruh. A jak tento New Asian Style vypadá? Pojďte s námi na prohlídku jednoho takového bytu v kosmopolitní Taipei.

Podlahy z leštěného mramoru, černé mramorové obklady na zdech, jež se prolínají s betonovými stěrkami, a to vše ještě navíc doplněné designovými solitéry. Dotek luxusu je doslova cítit na každém kroku! Architektům ateliéru Vattier Design se podařilo vytvořit jedinečný koncept, který podává asijský design tak, že lahodí rovněž oku Evropana.

Asijský minimalismus, obohacený o glamour prvky, vypadá fantasticky. Architekti zvolili ty nejluxusnější materiály, aby vytvořili dokonalé prostředí, jež je zároveň příjemným domovem pro mnohočlennou rodinu, ale také reprezentativním místem, vhodným pro obchodní schůzky či formální večírky.

Jak již bylo zmíněno výše, veškeré prostory mají podlahy z mramoru s výjimkou ložnic, kde dominuje dřevo, které tento privátní prostor zútulňuje. Na některých místech můžeme obdivovat rovněž travertinové obklady. Kuchyně, která zabírá nejmenší prostor hlavní společenské zóny, splňuje všechny požadavky na funkčnost a současný komfort. Lesklý povrch skříněk pak skvěle koresponduje s jídelnou, zařízenou kompletně v hi-tech stylu. Schodiště pak bylo elegantně využito jako úložný prostor, plný skrytých skříní, skýtající množství místa pro nepotřebné a sezónní věci. V oddělené galerii na vrcholu schodiště, se pak nachází pracovna, ze které je výhled téměř na celou denní zónu.

Ložnice se pak liší ve stylu a designu. Jedna z nich je v klasickém glamour stylu se sofistikovaným nábytkem. Druhá z nich je naopak spíše ve znamení elegance a moderního stylu s kreativními architektonickými prvky.

Poděkování a zdroj fotografií: Vattier Design