• Beauty  • Nepodceňujte moc podkladové báze

Nepodceňujte moc podkladové báze

Však to znáte, ráno si pečlivě vyhrajete s líčením a jen co vyjdete z domů, tak se především v létě začínáte ihned potit a váš make-up se pomalu, ale jistě, roztéká. Pocení zabránit sice nejde, ovšem tento kosmetický neduh vyřešit lze.

Dokáže to právě podkladová báze, známá také jako primer (z anglického překladu něco jako prvotní nátěr). Báze se vyrábí nejčastěji bezbarvá, aby se přizpůsobila právě tónu vaší pleti a díky gelové konzistenci, vytvoří jemný film jako základ pro nanesení make-upu. Mezi nejdůležitější vlastnosti téhle pomocnice patří snadnější roztírání make-upu a jeho dluhodobá fixace, takže se v horkých letních dnech nemusíte bát o flekatý obličej.

Dermacol Satin make-up báze

 

To ale není vše, co báze umí. Kromě fixace zakrývá drobné nedokonalosti a nerovnosti a vyhlazuje pokožku, bude tedy užitečná všem z vás, které trápí vrásky.

Nanášení praktikujte po denním krému. Vždy je dobré před aplikací make-upu dvě minuty počkat, aby se správně vstřebala a vykonala vše tak, jak má. Můžete ji nanášet buďto prsty, klasickou make-upovou houbičkou nebo štětcem.

Lancome primer

 

Výhodou je, že báze neucpává póry. Pouze je (dočasně) stáhne, vyhladí rýhy a pleti dodá sjednocený tón. Pokud máte mastnější pleť, stačí si vybrat takovou, která ji zmatňuje a nebo naopak rozjasňující bázi, která dodá pleti svěží vzhled.

Matující báze od Benefitu, která stahuje póry

Zdroje: 1, 2, 3, 4