• Fashion News  • Mondaily: Balmain x Stranger Things!

Mondaily: Balmain x Stranger Things!

Balmain, Stranger Things a éra 80. let. Překvapivá limitovaná kapsulní kolekce Balmain x Stranger Things obsahuje oblečení a doplňky inspirované hudebními videi z 80. let, aerobikem či tradičním oblečením mladých návštěvníků tehdejšík nákupáků. Nechybí zářivě vzorované topy, punčochové kalhoty, džíny na míru, tenisky a obal na iPhone připomínající nahrávací pásku. Designéra Oliviera Rousteinga zaujala retro výzdoba, hudba, grafika, vlasy, make-up i oblečení, kterými byla celá série Netflix protkaná. Jednotlivé kousky můžete pořídit na balmain.com.

Nové Ferragamo s předstihem

„A New Dawn“ – upravenou ukázku debutové kolekce Maximiliana Davise pro Ferragamo, kterou uvedl letošního září s úpravou názvu i loga značky, bude možné zakoupit jeden měsíc před oficiálním vydáním na jaře 2023. Návrhy zahrnují Davisovu interpretaci archivní kabelky Wanda, oživenou prostřednictvím vysoce lesklých povrchových úprav a nových proporcí. Předpremiéra také obsahuje Davisův pohled na konfekci, která vzdává současnou poctu návrhům Salvatore Ferragama pro Marilyn Monroe, stejně jako záblesky fetišismu viditelné v přizpůsobených kalhotách zdobených detaily postrojů a semiše. Kolekce bude dostupná ve vybraných buticích po celém světě či online na ferragamo.com.

Bottega Veneta spouští doživotní záruku

„Certificate of Craft“ je program, který Bottega Veneta spouští tento měsíc a umožňuje bezplatnou opravu či výměnu vybraných ikonických druhů kabelek. Služba také zajišťuje zdvořilostní zapůjčení kabelek v případech, kdy jsou opravy zdlouhavé. Některé kabelky trvá vyrobit například několik dnů a zakladatelé značky si váží času a úsilí, které to výroby vkládají natolik, že se jim tento program jak hodnotově, tak nákladově vyplatí.