• Fashion News  • ferdinand. uvádí ponožky od českých designérů

ferdinand. uvádí ponožky od českých designérů

Jak se říká, móda a osobní pohodlí začínají u spodního prádla. Ať už myslíte na cokoliv, my myslíme i na ponožky! Pokud navíc rádi podporujete české designéry, můžete si užít opravdu hravou chůzi s ponožkami od ponožkárny ferdinand., která se spojila s předními českými módními designérkami Terezou Rosalie Kladošovou a Petrou Ptáčkovou. Co z těchto spojení vzniklo? To budete koukat!

Ponožky na nožky. A tak trošku naruby!

Fascinace barvami a kombinací vzorů je v tvorbě Terezy Rosalie Kladošové nepřehlédnutelným aspektem. V jejích návrzích najdete smysl pro humor spojený s láskou k řemeslu i udržitelnosti. Stejný přístup tak zvolila i u ponožek ferdinand. Navrhla je totiž naruby, jelikož klasických barevných a vzorovaných ponožek je všude dost!

Když vzorovanou ponožku otočíte naruby, objeví se nitky vyčnívající ze vzoru a já jsem se s těmito nitkami a chloupky rozhodla pracovat záměrně.“, vyjádřila se ke svému designu Tereza.

Vytvořila dva vzory, květinový a abstraktní. Kolekci pak doplňují i jedny klasické květinové ponožky. Květiny jsou totiž jedním z ústředních motivů všech jejích kolekcí.

Ponožky s defekty, které by vás jen tak nenapadly

Tvorbu Petry Ptáčkové na rozdíl od Terky ovládá dynamičnost a chaos. Aby také ne, vedle své designérské činnosti se věnuje i trénování a práci kaskadérky. Proto se v její tvorbě často zrcadlí rozpor mezi hrubým a citlivým zacházením s materiálem a formou. Péťa je známá v módní branži například svými zero waste střihy a využíváním zbytků materiálů. Studovala například Creative Knitwear Master v Itálií pod supervizí legendární Deanny Ferreti, která má na svědomí většinu pletených kolekcí pro známé módní ikony, jako například pro Kenza nebo Martina Margiela.

Rozpad formy tak využila i u návrhu ferdinandích ponožek s názvem DEFEKT 01. Namísto klasické batiky využila záměrného „poškození“ ponožek rezem. Ano, skutečně třela ponožky o zrezlé předměty! Koroze je přirozený proces v přírodě, na což ponožky odkazují.


Ty další, nesoucí název DEFEKT 02, za sebou mají také velmi zajímavý osud. Jedná se o ponožky z alpaky, které byly vystaveny hrubému zacházení, díky kterému v nich vznikly díry a puštěná oka. Díky tomu získaly jinak hladké ponožky zcela nový druh dekorace.

Celá kolekce odkazuje na dnešní dobu a na snahu o dokonalost, avšak kvalitativně je většina předmětů odsouzena ke krátké životnosti. Dokonalost je tedy jen zdánlivá. Tato kolekce si hraje s nedokonalostí a chybovostí, která je přirozenou součástí přírody. Tyto hodnoty a přístup volí mimo jiné oblíbená značka Balenciaga.

We are Ferdinand se stává ferdinand.

Nový název, logo, estetika i materiály. Ferdinand přivítal nové designérské spolupráce v novém a vše ve velkém stylu odprezentoval na letošním Designbloku. Ubírá se spíše jednoduchou estetikou se silnými detaily a kvalitními materiály, vedle designérských ponožek představil navíc hedvábnou kolekci v jednotných barvách.

Nové kolekce ponožek jsou někdy prosté, avšak materiálově silné. Bez jakýchkoliv výrazných grafik. Může se zdát, že je barevno-veselých ponožek s všemožnými ananasy a hotdogy poslední dobou přespříliš. A to jsme se s T.R.K. a Petrou Ptáčkovou snažili reflektovat a celou kolekci vést jiným směrem.„, řekl zakladatel značky ferdinand. Salvátor Soška.

DailyStyle PROMO: Článek je komerční prezentace značky ferdinand.