• Lifestyle  • Běhejte pro dobrou věc s Nadací Olgy Havlové

Běhejte pro dobrou věc s Nadací Olgy Havlové

Rádi běháte a chcete navíc podpořit rodiny v tísni? Spojte příjemné s užitečným a zúčastněte se Běhu dobré vůle, který se koná 10. září v oboře Hvězda.

Posláním Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové je pomáhat lidem, kteří se pro svůj nepříznivý zdravotní a sociální stav těžko včleňují do společnosti a nemohou se bez pomoci druhých sami o sebe postarat. Svým působením se nadace snaží o rozvoj duchovních hodnot, vzdělání, ochranu lidských práv a všeobecně uznávaných humanitárních hodnot.

Cílem projektu Běh dobré vůle je prostřednictvím sportu pomoci lidem se zdravotním postižením či v sociální nouzi. Při loňském prvním ročníku se vybralo více než 352 tisíc korun. Druhý ročník se uskuteční 10. září od 18 hodin opět v oboře Hvězda na Praze 6 a i tentokrát bude celé startovné určeno na podporu potřebných. Na 2,5kilometrovém okruhu si můžete zaběhnout 5 nebo 10 km jako jednotlivec nebo se zúčastnit štafety. Cena startovného (uhrazeného online do 10. 9.) činí za 5 km 450 Kč, za 10 km 550 Kč, štafeta 3000 Kč. Běžet mohou i vaše děti – za účast v dětském závodě zaplatíte 50 Kč a v juniorském 100 Kč. Nemusíte se obávat velké soutěživosti, závod je určen pro širokou běžeckou veřejnost – všichni zde přece budou hlavně proto, aby pomohli, proto je důležitá účast, ne doběhnout jako první.

Vedle běhu samotného se můžete v rámci odpoledne občerstvit u stánků sociálních podniků nebo se zúčastnit osvětově edukačního programu. Více informací se dočtete na webu Sport pro charitu, kde najdete také odkaz na přihlašovací formulář. Pokud nemůžete z jakéhokoliv důvodu běžet, ale i přesto chcete přispět, zaregistrujte se a zvolte virtuální startovné za 500 Kč.

Pokud běháte, stáhněte si aplikaci Pomáhej pohybem od společnosti ČEZ, skrze kterou můžete uběhnutými kilometry podporovat různé charitativní projekty včetně tohoto.

Zdroj: Pexels, 1