• Styling  • Bez šátků a šál se v zimě neobejdeme

Bez šátků a šál se v zimě neobejdeme

Šála nebo též šál je pruh tkaniny (často pletený) sloužící k zakrytí krku. Šátek je praktický předmět denní potřeby, oděvní doplněk a pomůcka, která primárně slouží jakožto pokrývka hlavy nebo krku, případně jako ozdoba. Dáte přednost šále nebo šátku? Máte raději teplý doplněk nebo zdobíte svůj krk a dekolt slušivou látkou? Volba je opět na vás!

Šály se používají v chladných krajích, jindy se používají pouze k okrase, často také z náboženských důvodů. Šátky jdou v praxi používat i pro řadu dalších účelů. Šátky lze dělit podle materiálů, barvy, velikosti a tvaru. Běžné šátky bývají čtvercového tvaru, existují ale i šátky třícípé, obvykle ve tvaru pravoúhlého rovnostranného trojúhelníka. Mohou být jednobarevné či vícebarevné, potištěny různými vzory. Také mohou být i ručně malované a jinak zdobené anebo mít i různé nápisy. Taktéž mohou mít i okrasně obroubené okraje.

Způsoby vázání šál a šátků

Jak vázat šály a šátky vám ukáže Wendy Nguyen. Wendy je módní blogerka a její úspěšné video s názvem 25 způsobů, jak nosit šátek si nenechte ujít. Video trvá pouhých 4,5 minuty!

Mark♥Po ( markpo.com )

Zdroje: 1, 2