• Lifestyle  • I v malých bytech se dají dělat velké věci…

I v malých bytech se dají dělat velké věci…

Design malých bytů je vždycky velkou výzvou. Není možnost plýtvat prostorem a je třeba využít každý centimetr. Ale i v omezeném prostoru se dá kouzlit a vytvořit útulné a působivé prostředí, kam se budete vždy rádi vracet. Přesně to se povedlo také designovému studiu Vievva Designers v tomto útulném apartmánu v Singapuru.

Designéři se tentokráte neomezili na tradiční a dnes tolik populární minimalistický koncept, který malým prostorům obecně sluší a rozhodli se trochu popustit uzdu své fantazii. V centrálním prostoru, sestávajícím z kuchyně, jídelny a obývacího pokoje zvolili designéři omítky z pohledového betonu. Nepůsobí totiž fádně, jako běžný nátěr a dodává celému prostoru na hravosti. Kuchyňská linka pak byla zvolena v šedém lesku. Vyplňuje chodbu mezi obývacím pokojem a koupelnou a díky velkorysé pracovní ploše plně vyhovuje všem potřebám pro běžný denní provoz. Kousek opodál se nachází jídelní stůl s židlemi ve zlatavém odstínu teaku. Kožené čalounění sem vnáší nádech metropolitního stylu. Jednoduchý koncept je doplněn barevným abstraktním obrazem. Na jídelnu pak navazuje obývací část s jednoduchou obývací stěnou v bílém lesku. K posezení slouží jemně šedá látková pohovka a ikonické houpací křeslo Rocker chair, navržené Charlesem a Rae Eamesovými. Jako kontrastní prvek byl na stěnu za televizí použit dřevěný obklad z fragmentů starých lodí.

Součástí bytu je také pracovna, oddělena od zbytku prostoru prosklenou stěnou. Jednoduchý stůl a čalouněná židle z dílny studia Vitra jsou vesměs jediným zařízením místnosti. Jako dekorační prvek byla použita vitrína se sbírkou modelů automobilů. Ložnice je řešena v minimalistickém duchu. I zde byl jako dekorační prvek použit designový solitér, tentokráte se jedná o Egg chair z pera Arne Jacobsena. Hravost designérů je patrná také v koupelně, kde se rozhodli použit mix kachlí s romantickými vzory a nesourodou barevností.

Poděkování a zdroj fotografií: Vievva Designers