• Lifestyle  • Bez stresu a s klidnou hlavou pro poslední dárky

Bez stresu a s klidnou hlavou pro poslední dárky

Čas Vánoc už je tu a společně s ním i stres v podobě řešení vánočních dárků. Pokud jste i vy, stejně jako každý rok, nechali nakupování dárků na poslední chvíli, přinášíme vám pár tipů na dárky, díky kterým uděláte radost každému.

Chápeme, že v této době se ne každému chce chodit do nákupních center a čekat dlouhou frontu před obchodem, abyste do něj vůbec mohli jít a zjistit, že se vám v něm vlastně nic nelíbí. Pokud už nestíháte ani nic objednat na internetu, můžete využít nějaký z následujících tipů.

Dárkové poukazy a vouchery

Nejvděčnější dárek ať už pro ženy nebo někoho vám blízkého. Pokud člověka dobře znáte, kupte mu poukaz do obchodu, který má rád. Milovníkovi knih můžete darovat poukázku do jeho oblíbeného knihkupectví. K poukázce přidejte i seznam knih, které by se mu mohli líbit. To vše dejte do obálky nebo krabičky, kterou ozdobíte, pokreslíte, pomalujete a věřte nám, že dárek se bude určitě líbit! Jestliže máte v rodině milovníka módy, kupte mu poukaz do jeho oblíbeného obchodu. Pokud se nemůžete rozhodnout, jaký obchod je jeho nejoblíbenější, můžete vytvořit poukaz vlastní a do obálky dát peníze, aby se mohl rozhodnout sám, kam poukaz využije.

Jestliže znáte někoho, kdo zbožňuje cestování, můžete mu pořídit jakýkoliv voucher, například na Slevomatu. Nemusíte se bát, že by situace ovlivnila jeho splatnost. Pokud byste kvůli vládním nařízením nemohli voucher využít, bude vám prodloužen.

Jestliže se vám zdá tento způsob dárku neosobní, můžete vytvořit své vlastní poukazy. Nastříhejte papírky a na každý napište, co si od vás může člověk přát. Například: Snídaně do postele, umytí nádobí, den plný překvapení. Můžete vymyslet naprosto cokoliv a věřte nám, že taková knížečka s poukázkami udělá vašemu blízkému rozhodně radost!

Kniha vzpomínek / vyznání obdivu

Knihu vzpomínek můžete pojmout dle vaší fantazie. Je jen na vás, zda do ní nalepíte společné fotky, lístky z kina, když jste byli na vašem oblíbeném filmu nebo napíšete oblíbené slova. Na tomhle dárku je právě nejkrásnější, že pokaždé bude jiný, protože všichni máme jiné vzpomínky, ať už hezké nebo špatné. Můžete udělat i shrnutí roku 2020. Co se vám stalo hezkého? Co naopak ne? Kde jste byly, užili jste si to? Pokud máte knihu pro svého přítele či přítelkyni, můžete přidat i důvody, proč ho milujete. Napsat mu, jak je pro vás v životě důležitý. S knihou si vyhrajte, kreslete do ní, črtejte, pořiďte si samolepky.

Pro další tip potřebujete jen zavařovačku, papír a propisku. Nastříhejte si papírky. Na každý kus napište jeden důvod, proč je pro vás člověk důležitý, proč ho máte rádi, čeho si na něm vážíte. Všechny papírky naházejte do zavařovací sklenice, kterou můžete jakkoliv vyzdobit. Obdarovanému dejte instrukce, aby si vytáhl každý den jen jeden papírek. Díky tomu mu můžete zlepšovat náladu každý den.

Domácí sušenky nebo granola

Jedlé dárky má rád snad každý. Ať už je pojmete zdravým či klasickým způsobem, radost udělají tak i tak! Můžete pod stromeček nadělit domácí sušenky nebo třeba granolu. Dejte do pokrmů obdarovaného oblíbené ingredience. K sušenkám můžete přibalit i oblíbený čaj a svačina je jasná! Zároveň k pokrmům můžete přidat i recept, aby si je mohl později udělat také.

Pokud není pečení vaše silná stránka, nakupte různé druhy oříšků, semínek, čokolády a udělejte sklenici plnou dobrot. Naplňte je do zavařovací skleničky nebo krabičky a dárek máte hotový.

Nebo můžete všechny ingredience pro upečení dát do skleničky a přidat recept. Ten, kdo dárek dostane si může sušenky upéct sám, protože ingredience už bude mít od vás.

Fotografie / malby

Velkou radost, obzvlášť rodinným příslušníkům, udělají fotografie. Ty se dají vytisknout skoro všude. Služby nabízí různé drogerie, supermarkety atd. Dejte je do rámečků a hezky zabalte. Pokud umíte kreslit, určitě můžete něco namalovat na plátno nebo jen čtvrtku.