• Gastro  • Café Re:public – místo, kam se budete rádi vracet

Café Re:public – místo, kam se budete rádi vracet

Posláním nově vzniklé industriální kavárny Café Re:public je, abychom se na Petřín rádi vraceli.

Petřínský vrch byl od nepaměti kulturním místem. V roce 2018 zde proběhla rozsáhlá rekonstrukce. V rámci revitalizace, konkrétně přestavbou bývalé rozvodny Českých radiokomunikací, vznikla industriální kavárna Café Re:public.

Při vytváření samotného projektu rekonstrukce budovy jsme se maximálně snažili vyjít vstříc charakteru Petřína a „sladit“ se s designem a konstrukcí rozhledny. Jednotlivá patra proto spojuje stejné dvojité schodiště, jako na rozhledně, z materiálů dominuje kov, beton, sklo, nebo tzv. cortenové obložení v netradičním zrezivělém designu. – Michaela Karabcová, ředitelka Café Re:public

Originální, neotřelý interiér, kombinuje moderní industriální design s klasickými prvky pro zachování domácí atmosféry.

Tato velká mechová stěna upoutá vaši pozornost hned při příchodu.

Díky patrovému charakteru budovy umístěné přímo pod rozhlednou vznikl zcela unikátní multifunkční prostor, který hostům nabízí gastronomický zážitek hned v několika rozměrech. Industriální kavárna a bistro v proskleném patře budovy skýtá nabídku moderní, lehké kuchyně s českým charakterem. Můžete zde ochutnat čerstvě upečený chléb vlastní výroby, který si vychutnáte společně s některou z nabízených pomazánek. Nechybí polévky a lahodné zákusky. Kromě kávy si vychutnejte sklenku domácí limonády nebo kvalitního vína, kterým doprovodíte chuť zdejších grilovaných specialit, ať už ryby, nebo šťavnatého steaku. Vyberou si samozřejmě i vegetariáni.

Věříme, že střešní terasa vás okouzlí. Tu lze i zakrýt a zateplit, tudíž ani případné výkyvy počasí nenaruší zdejší kouzlo. Café Re:public je ideální volbou jak pro romantiku ve dvou, večer s přáteli, rodinné odpoledne nebo firemní večírek.

Café Re:Public je jediným místem, odkud je nejkrásnější výhled ne z rozhledny, ale na rozhlednu. A co teprve večer, když se vše rozsvítí.

Pokud jdete jen kolem a nestíháte posedět, zastavte se i tak – u výdejního okýnka v přízemí budovy dostanete jídlo nebo pití s sebou.

Zdroj: archiv Café Re:public