• Nezařazené  • Černá versus bílá: Které tenisky jsou univerzálnější?

Černá versus bílá: Které tenisky jsou univerzálnější?

Černobílé vnímání života nejspíše není ideální, v rámci světa tenisek ale platí úplně jiná pravidla! Černá i bílá varianta jsou totiž klasikou, která by rozhodně neměla ve vašem šatníku chybět. Každý má již nejspíš svého barevného favorita, v případě, že ale váháte, vám pomůžeme výběr rozklíčovat. Tak které?

Kombinace s riflemi

Aktuální trendy mluví jasně: V kombinaci s riflemi vede rozhodně bílá varianta tenisek! Ať již s upnutými, nebo rozšířenými, perfektní look vytvoříte s nízkými teniskami typu Converse i většími chunky a ugly teniskami. Není to však pravidlem a co si budeme povídat, záleží také na počasí. S deštěm si totiž bílé tenisky moc nerozumí.

Černé zase například využijete lépe k černobarevným džínům, skvěle ale vypadají i s bílými. Pokud zvolíte černé k modrým džínům, vyberte k této kombinaci raději tmavší svršek. Vyzkoušejte také kotníčkovou variantu tenisek s cropped džínami, které se tento rok vyhřívají na výslunní stylu! Získáte tak ideální outfit pro letní večery u vody nebo na skleničce s přáteli.

Co na to šaty?

Letní měsíce se bez šatů neobejdou a většina z nich opět nahrává spíše bílým teniskám, které vytváří svěží look, a díky odrážení světla se i více hodí pro horké dny. Pokud chcete outfitu dodat trochu retro stylu, zkombinujte tenisky s bílými vysokými ponožkami. Tento hack využijete i v kombinaci se sukní nebo kraťasy. Černé tenisky zase nejlépe užijete s černými mini šaty. Pokud je zvolíte k barevným, doporučujeme je doplnit černou kabelkou či jinými doplňky, popřípadě koženou bundičkou.

Maxi kalhotový trend

Trend, který válcuje ulice již několik sezón. Široké dlouhé kalhoty nebo culottes si o tenisky přímo říkají. A především opět o ty bílé. Bílé tenisky se hodí ke všem barvám i velikostem a dodají celkovému looku opravdu moderní nádech. Tentokrát ale neuděláte chybu ani s černou variantou, především k černobílým outfitům. Zajímavá je také kombinace s teniskami ke kotníkům, které dodají celkovému looku trochu punkového šmrncu.

V rámci kalhot nesmíme ale zapomenout ani na ty zvonové. K nim jsou totiž tenisky super parťákem, bez kterého se neobejdou. A pokud se ptáte, po kterých sáhnout, zrovna u zvonových kalhot nemáme favorita!

Ležérní kostýmek se sportovní estetikou

Ještě donedávna si málokdo dokázal kalhotový kostým představit s teniskami. Pánská estetika však zaujímá v dámském šatníku čím dál větší část a s tím se upouští i od vysokých podpatků ve prospěch pohodlnosti. Stejně jako u širokých kalhot, i v rámci kostýmku doporučujeme sáhnout spíše po bílé variantě, která dodá kostýmku sportovnější efekt a nenechá tak zajímavý kontrast bez povšimnutí.

Podtrženo, sečteno, bílá varianta aktuálně vede na plné čáře. Pokud je ale černá váš favorit a zaplňuje velkou část vašeho šatníku, pak není důvod tento styl rozbíjet zářivou bělostí. Nebudeme lhát, úplně nejlepší je mít varianty obě a vyhrát si s kombinacemi dle celkového stylingu či podle nálady.

Široký výběr bílých, černých i dalších tenisek naleznete online i v kamenných obchodech CCC, kde si vyberete mezi oblíbenými značkami Vans, Converse nebo třeba Sprandi. A pokud se stále nedokážete rozhodnout, co třeba bíločerné Vans s šachovnicí nebo černé Jenny Fairy s bílou gumovou platformou i špičkou?

DailyStyle PROMO: Článek obsahuje komerční prezentaci CCC