• Fashion News  • Černé tenisky z konopí – ikona udržitelné módy

Černé tenisky z konopí – ikona udržitelné módy

Značka Bohempia, s důmyslným názvem, který vznikl spojením latinského výrazu pro Čechy Bohemia a anglického výrazu pro konopí Hemp, byla založena v roce 2015 a již tehdy přišla se svými ikonickými černými teniskami.

Od roku 2015 vznikly již tři kolekce s čímž každá z nich přinesla nějaký nový typ. Značka se tak může pyšnit, vedle nízkých šněrovacích tenisek Holata a jejich kotníčkovou verzí Orasa, také slip on verzí, černými balerínami Maliska, pánskými Bran Chukka.

Tenisky získaly vegan – friendly certifikaci Peta, jsou vyvíjené ze 100% konopí a přírodního kaučuku. Kompletují se pomocí vulkanizace a konopný materiál, který se v Čechách nepěstuje, je dovážen z nedalekého Rumunska.

Tenisky jsou opatřené ortopedickou stélkou, jsou termoregulační a antiseptické. Díky všem těmto vlastnostem jsou tenisky vhodné i k větší námaze. Vzhledem k materiálu, také v  létě pěkné chladí a v zimě hřejí.

Oblíbené černé tenisky z konopí jsou stále k dostání na novém e-shopu značky www.bohempia.eu či v kamenné prodejně na karlínské adrese Sokolovská 76.