• Lifestyle  • Českého lva doprovodí kapela Blue Shadows

Českého lva doprovodí kapela Blue Shadows

Slavnostní ceremoniál k předání cen České filmové a televizní akademie (ČFTA) Český lev se nezadržitelně blíží. Již 5. března se v přímém přenosu z pražského Rudolfina dozvíte, kdo si cenu odnese. Jako každý rok, se i tento rok můžete v jeho průběhu těšit na hudební doprovod. O ten se tentokrát postará kapela Blue Shadows Petra Ostrouchova.

Málokterá kapela je právě tak úzce spojena s oblastí filmu jako právě Blues Shadows. Vznikla u příležitosti nahrávání hudby k televizní minisérii Modré stíny a rovněž spolupracovala na albu Vladimíra Mišíka a názvem Jednou tě potkám ( toto album získalo 6 cen Anděl za rok 2019) a novějším albu Noční obraz. „Když mi Vláďa Mišík před čtyřmi lety nabídl spolupráci na novém albu (právě po našem společném vystoupení na Českých lvech), rovnou jsem mu nabídl Blue Shadows,” vysvětluje Petr Ostrouchov, producent obou Mišíkových alb. Samotná kapela Blue Shadows vydala své první album v roce 2016 a je dále tvořena kytaristou Josefem Štěpánkem, violoncellistou Jiřím Bártou, bubeníkem Martinem Novákem. Nejmladší posilou sestavy je pak baskytarista, kytarista a hráč na klávesové nástroje Matěj Belko.

Zakladatelem a duší této formace je ale Petr Ostrouchov, který má jakožto skladatel filmové hudby na svém kontě již osm nominací na Českého lva (včetně letošní nominace za film „Divadlo ve filmu: Amerikánka“). Všichni dohromady tvoří excelentní uskupení.

„Mám radost, že se podařilo sladit diáře a na Českých lvech letos budeme moci zahrát,“ uvádí kytarista, skladatel a producent Ostrouchov a dodává: „vzhledem k vytíženosti všech muzikantů máme koncertů velmi málo a Český lev tak bude jedním z mála našich letošních vystoupení.“ „Blue Shadows jsou se svým mixem entuziazmu i stoprocentní profesionality, stejně jako provázaností se světem filmu, tím správným hudebním partnerem pro letošní České lvy,” říká Tereza Rychnovská, výkonná ředitelka ČFTA.

Naše redakce si rozhodně nenechá udílení výročních cen Českých lev ujít. Ani vy si ho nenechte ujít. V sobotu 5. března si od 20.10  si nalaďte ČT 1 a sledujte přímý přenos z pražského Rudolfina pod taktovkou moderátora Jiřího Havelky.

Zdroje: 1, 2