• Lifestyle  • Charitativní kalendář na podporu NF Veroniky Kašákové ODVAHA SNÍT už pomáhá

Charitativní kalendář na podporu NF Veroniky Kašákové ODVAHA SNÍT už pomáhá

Ve čtvrtek 19. října byl v prostorách pražského hotelu Augustine, a Luxury Collection Hotel pokřtěn charitativní kalendář pro rok 2024 s názvem ODVAHA SNÍT, spolu se stejnojmennou knihou. Cílem tohoto projektu je nejen podpořit děti z dětských domovů na jejich cestě, ale také šířit poselství autorek – zakladatelky fondu Veroniky Kašákové, fotografky a režisérky Lucie Desmond a marketingové manažerky Nikol Pavlíčkové. Dojemným křtem provázel Veroničin bratr Karel Kašák.

Zavřené oči jako symbol snění

Projekt ODVAHA SNÍT je výjimečný počin a jeho unikátnost mimo jiné spočívá i v uchopení konceptu, který je sám o sobě odvážný. Známé osobnosti jsou na daných fotografiích zachyceny s dětmi z programu Restart NF Veroniky Kašákové, a to tak, že mají všichni zavřené oči. Ty jsou symbolem toho, že každý může žít svůj sen, že každý může snít, a uniknout tak tíze aktuálního momentu a dění kolem nás.

 „Zavřené oči pro mě osobně symbolizují život ve zcela jiném světě. Představa, kde nic není nemožné, na rozdíl od reality dneška. Projektem Odvaha snít chci poukázat právě na děti z dětských domovů, pro které může být začátek dospělosti — moment osamostatnění se — složitější než pro děti s rodinným zázemím.“ 

přibližuje svůj záměr autorka fotografií Lucie Desmond

Podpora

Děti na fotografiích byly vybrány s pokorou k příběhu, který si prožily a který se s námi rozhodly anonymně sdílet. Cílem je tyto mladé lidi podporovat a motivovat na cestě do dospělého života, který občas není jednoduchý ani pro ty, které rodinu mají, natož pro děti z dětských domovů, které mají ten start těžší. NF Veroniky Kašákové se jim v tom snaží pomoci, chránit je, opatrovat. Za každým slovem, za každou větou, kterou budete číst, se skrývají příběhy jednotlivých dětí. Tyto příběhy ale vzhledem k citlivosti a křehkosti zaznívají z úst Veroniky Kašákové

Nikol Pavlíčková, která k tomuto napsala knihu, dodává: „Považovala jsem za důležité, aby tito lidé, kteří si stejně jako každý člověk, prožili určitou kapitolu, kterou nechtějí číst nahlas, promluvili o tom, že život není procházka růžovou zahradou, ale cesta, po které je třeba vědomě jít neustále kupředu bez ohledu na náročnost jejích úseků.“ Kniha vyšla v limitovaném počtu a má za cíl nejen prohloubit myšlenku celého poselství, ale také představit všechny osobnosti, které se na focení kalendáře podílely. 

Kalendář i knihu si můžete zakoupit na online platformách jako například e-shop NFVK nebo www.magpaper.digital. Jejich koupí pomůžete do života těm, se kterými se život nemazlil. A nebojte se snít i vy, protože sny vám nikdo nikdy nevezme. Ty jsou jenom vaše.

Zdroje: 1, 2