• ppl talk  • CHATTY

CHATTY

Dvojice designerek, Anna Tušková a Radka Sirková založili studio CHATTY v roce 2005. Chyběla jim na českém trhu strettwearová značka, která se zabývá nejen designem, ale i kvalitou.

DSC_0124

DSC_0126

Anna Tušková vystudovala Střední průmyslovou školu oděvní a následně Vyšší odbornou školu oděvního návrhářství. Od roku 2000 se aktivně věnovala zakázkové tvorbě. MgA. Radka Sirková vystudovala Střední průmyslovou školu oděvní a Vyšší odbornou školu oděvního návrhářství. V roce 2001 zahájila studium na Vysoké škole výtvarných umení v Bratislavě v ateliéru Oděvního designu, studium dokončila v roce 2008 na vysoké škole umělecko-průmyslové v ateliéru Designu oděvu a obuvi. Je dvojnásobnou držitelkou ocenění Junior v rámci Prague fashion week z let 2004 a 2006.

DSC_0137

DSC_0154

Jak by se dal definovat styl a charakter samotné značky? Progres, vyjímečné střihové zpracování, důkladná technologie propracování s ohledem k detailu a autorskému tisku. Autorky kladou důraz při svých realizací na účelnost, funkčnost, komfort, kvalitu materiálu a autorskou nápaditost. Chatty se zabývá zakázkovou tvorbou, ale hlavně vlastnímu kolekcemi.

DSC_0142DSC_0143

Modely tvoří rozmanitou nabídku, z níž lze poskládat kompletní šatník. Najdete mezi nimi například oversize kabáty z těžké vlny v kombinaci s kůží, prodloužená vlněná saka, vesty, šaty z lehké viskózy nebo mikiny. A samozřejmě nemohou chybět ani denimové kalhoty, které jsou v podání CHATTY už oblíbenou klasikou. Za každou kolekcí se skrývá množství symbolů a vodítku, vše má svůj důvod.

DSC_0161DSC_0148

DSC_0150DSC_0164

Před rokem otevřeli svůj vlastní showroom na adrese Haštalská 21, Praha 1. Za příjemnými prostory showroomu a skvělou instalací samotných kolekcí se skrývá i zázemí značky CHATTY, kde má Anna s Radkou svůj ateliér.

DSC_0167DSC_0133

DSC_0156DSC_0158

V rámci letošního Prague fashion weekend představila CHATTY svojí kolekci jaro/léto 2014, kterou autorky nazvaly VLASTA.  Maskulinní siluety se ale za pomoci upravených střihů přeměnily na přitažlivé ženské linie. Nepřehlédnutelným hlavním tématem aktuální řady je vzor pepita. Ten je do oděvů zapracován třemi různými způsoby: autorským digitálním tiskem, laserovým vykrajováním kožených komponentů nebo samotnými střihy. CHATTY si na pomoc k odklonu od pánských prvků pomohlo i materiály, jakými byly například lesklá kůže, hedvábné látky a průhledná černá textilie.

DSC_0174DSC_0172