• Lifestyle  • I KLASIKA UMÍ BÝT TRENDY!

I KLASIKA UMÍ BÝT TRENDY!

Rekonstrukce residence Merryall, realizovaná stavební firmou BLANSFIELD BUILDERS dala domu zcela nový a svěží ráz. Styl residence s poměrně dlouho historií si žádal speciální přístup k celému projektu a velmi precizní výběr materiálů, ale architektům z Blansfield i navzdory tomu se podařilo zachovat jedinečného genia loci tohoto nádherného místa.

Exteriér doznal jen minimálních změn dispozic. Výrazněji byla přebudována pouze vstupní část, která v novém kabátě působí mnohem reprezentativněji a pozměněna byla také fasáda domu s výhledem do zahrady, kde přibylo množství francouzských oken a zcela nová relaxační zóna. Venkovní dřevěné obklady byly zachovány a natřeny jasné bílou barvou, místo původní zelené.

S největšími změnami se ovšem setkáme v interiéru, jenž byl kompletně přebudován ve velmi svěžím duchu. Základem celého konceptu je zářivě bílá barva, jež je doplněna přírodním dřevem. To nalezneme téměř ve všech prostorách, ať již ve formě podlah, obkladů stěn, orámování portálů, či stylového nábytku.

Srdcem celého domu je společenská zóna, jíž dominuje monumentální krb, obložený dřevem šedě namořeným dřevem, jež je doplněnou stylovou krbovou římsou, vyrobenou ze starého trámu. Podobné „BARN WOOD“ prvky nalezneme také na sousedním portálu, kterým se vstupuje do kuchyně. Opravdu velkorysá kuchyně, realizovaná v bílé barvě s doplňky z nerezu, je pak skutečným srdcem domu, kde se odehrává většina společenského života majitelů. Velmi efektně působí masivní ostrůvek, obložený bílým mramorem. Z druhé strany obývacího pokoje se dostaneme do letní kuchyně, jejíž stěna se dá otevřít a vytvořit tak ideální prostor, kde je možné připravovat jídlo při zahradních párty.

Zbytek domu je pak vyhrazen klidové zóně, kde se nachází ložnice a koupelny. I zde se na mnoha místech setkáme s prvky, vyrobenými ze starého dřeva, ať již se jedná o stylový pult v koupelně, obklad stěny ložnice pro hosty, knihovnu v pracovně pána domu.

Poděkování a zdroj fotografií: BLANSFIELD BUILDERS