• Styling  • Chcete být cool? Pro boty jděte do botníku k rodičům

Chcete být cool? Pro boty jděte do botníku k rodičům

Chcete-li být na jaře opravdu cool, pořiďte si boty podle posledních trendů. Možná vás překvapí, jaké to jsou. Letos musíte mít na nohou sandále a ponožky, třásně a peří, nebo třeba boty v bílé barvě. Ano, i v letošní módě bot platí – čím bláznivější retro, tím lépe.

A protože, jak řekl Christian Dior:

„Pečlivosti při výběru bot není nikdy dost. Příliš mnoho žen si myslí, že boty nejsou důležité, ale opravdový důkaz o eleganci ženy je to, co má na nohách.”

Tady jsou hlavní tipy předních návrhářů pro jaro 2019.

1. Staňte se retro kovbojkou

To, co se zdá neuvěřitelné pro módu v oblečení, jde v letošních trendech ještě dál. Peří třásně a kovbojský styl platí pro jarní styl i v obuvi. Ve své kolekci pro jaro 2019 se na peří zaměřil nepálský americký módní návrhář Prabal Gurung. Značka Longchamp zase vsadila na kovbojské třásně.

2. Cool je retro bílá nebo nic

Boty mají být černé, to si možná myslí mnozí z vás. Pro letošní jaro to je jinak, a vlastně opačně. Trendy jsou boty v bílé, a dokonce by se dalo říci, že úplně bez barvy. Budou se totiž nosit boty z průhledných materiálů. Bílé modely bot s netradičními podpatky předvedla ve své kolekci francouzská módní značka Jacquemus. Nic na nohou, to je styl modelů slavného francouzského návrháře Pierra Balmaina.

3. Noste „ošklivé” sandále

„Ošklivé” boty jsou trendem již několik let. Letos však nejde o „ošklivé” sportovní boty, ale o sandály. Měly by vypadat sportovně a mít vysokou platformou. Nebo si prostě vezměte ty, které najdete u tatínka ve skříni. A chcete-li opravdu následovat hlavní módní trendy, vězte, že do nich patří i ponožky.  Že jde opravdu o letošní módu, dokazují jarní kolekce značek Jil Sander a Preen by Thornton Bregazzi.

4. Podpatky jedině do čtverce nebo trojúhelníku

Boty musí mít vysoké podpatky a platformy, postaví tak ženu na podstavec krásy.

Tento názor Vivienne Westwoodové je pravdivý vždy, a to i pro jarní sezónu 2019. Letos navíc platí – čím divnější, tím lepší. Musí mít bláznivé geometrické tvary a vypadat, že se na nich skoro nedá postavit. S podpatky si pohrály jarní kolekce britské značky Schneidau Kirkwood a francouzské značky A.P.C.

5. Jaro přivítejte barvami

Neonové, pastelové a všechny dohromady. Nebojte se barev. Je to totiž nutné, protože jinak budete prostě out. Budou se nosit letos na jaře, a to nejen na oblečení, ale i na botách. Retro růžovou si vypůjčili pro své modely boty pro jaro 2019 u španělské módní značky Loewe. Podle italského módního domu Armani a jeho kolekce Emporio Armani zase musíte nutně vypadat jako papoušek.

Boty jsou pro mnoho žen životní láskou. Jak řekl americký oděvní návrhář Kenneth Cole:

Průměrná žena se zamiluje sedmkrát do roka, pouze šestkrát jsou její láskou boty.

Jaro je tu, vyberte si tu svoji lásku.

Zdroj: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11