• Beauty  • Čištění pleti olejem

Čištění pleti olejem

Olej rozpouští olej…. Zní to zvláštně, ale dává to smysl. Olej uvolňuje póry, naváže na sebe nečistoty a nechá pokožku krásně vláčnou.

Když je pokožka dehydratovaná, pleť se mastí a tím se póry zanáší. Proto když trpíte na akné a různé nedokonalosti pleti, neznamená to, že by jste se měli snažit zbavit veškeré mastnoty z vaší pleti. Spíše naopak!best-beauty-oil-L

Postup pro čištění pleti olejem je naprosto jednoduchý… Tuto metodu můžete použít na odlíčenou pleť, jako hloubkové čištění, nebo místo odličovače na pleť neodlíčenou. Provedení je u obou případů skoro stejné. Liší se jen tím, že pokud pleť tímto způsobem odličujete je dobré postup provést dvakrát, aby se pleť opravdu pořádně vyčistila.

  1. Začněte tedy tím, že štědré množství oleje zahřejete mezi dlaněmi a vmasírujte do pleti. Masáž pleti rozhodně prospěje, obličej se prokrví a uvolní.
  2. Potom namočte ručník, nebo žínku do velmi horké vody a přiložte na obličej. Nechte chvíli působit. Pára póry ještě více otevře a tím důkladněji vyčistí.
  3. A pak uz jenom pleť ručníkem otřete. A je hotovo!

Olejů, které můžete použít je opravdu spousta, ale je dobré výběru věnovat trošku pozornosti, protože ne každý olej je úplně vhodný na čištění pleti. Vybírejte oleje nekomedonní, tedy takové, které pleť zbytečně nezatěžují a neucpávají póry. Mezi takové se řadí například jojobový, mandlový, z jader z hroznového vína, nebo broskvových jader. Další vhodné oleje jsou kokosový, avokádový, nebo z grepových jader. Vyhněte se ale klasickému olivovému oleji, lněnému oleji, nebo kakaovému máslu. Tyto jsou vysoce komedonní a vaší pleti by moc velkou službu neudělaly.essential-oils-4-bottles1

 

Zdroje: 1, 2, 3