• Lifestyle  • CITY STYLE

CITY STYLE

Současný newyorský styl v sobě kombinuje luxus, kvalitní materiály a neotřelé tvary, které zpříjemňují majitelům bytů chvíle, strávené u rodinného krbu a dávají jim alespoň na chvilku uniknout z ruchu pulzujícího velkoměsta. Design tohoto apartmánu je dílem velmi talentované interiérové návrhářky Amy Elbaum, které se zde podařilo vytvořit dokonalou harmonii mezi tradicemi a moderním životním stylem. Amy se naučila hodně od své babičky, která byla také designérkou, a možná právě proto je z jejích projektů cítit nádech starosvětskosti s aristokratickými prvky.

Hlavní roli v interiéru hrají bezesporu luxusní textilie. Ať již se jedná o tmavě šedé závěsy, námořnicky modré křesílko, či starorůžovou čalouněnou postel, je vždy na první pohled vidět, že se jedná o materiály špičkové kvality. Hlavní obývací prostor s podlahou z červeného kanadského dubu, sestává z jídelny, kuchyně a obývací části. Zařízení se omezuje pouze na nejnutnější věci, čímž se tento interiér ještě více opticky zvětšil. Obývací část je zařízena nádhernou rohovou pohovkou ve světle šedé, doplněnou kulovitým stříbrným stolkem a již zmiňovaným modrým křesílkem. Celek je pak zútulněn světlým kobercem. Kousek opodál je umístěn jídelní stůl s antracitovými židlemi. Kuchyňská linka byla realizována z bílého Corianu a u varného ostrůvku pak můžeme obdivovat barové stoličky s plastovými sedáky, jenž tvoří velmi zajímavý designový kontrapunkt.

V ložnici byly přiznány nosné konstrukční prvky budovy. Zbytek stěn byl vymalován antracitovou barvou a tvoří tak perfektní pozadí pro rozmařile působící čalouněnou postel. Ta je doplněna dvěma zrcadlovými nočními stolky a stylovým svítidlem. Druhá ložnice je pak laděna do odstínů šedé a černé. Ani zde nechybí čalouněná postel a luxusní textilní doplňky. K bytu patří také stylový balkon, který je soukromou oázou zeleně a majitelé jej hojně využívají zejména během letních měsíců.

Poděkování a zdroj fotografií: AMY ELBAUM DESIGN