• Events  • Co si nenechat ujít v červnu? Rozhodně EXI(S)T, absolventskou show studentů ze Zlína

Co si nenechat ujít v červnu? Rozhodně EXI(S)T, absolventskou show studentů ze Zlína

Každým rokem událost Exit představuje absolventské práce studentů posledních ročníků Ateliéru Designu Oděvu Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Letošní ročník připadá na 17. 6. a proběhne v nově zrekonstruovaném prostoru bývalé Baťovy továrny.

A v čem je letošní Exit jiný? Studenti se snaží přistupovat k této akci s novým obalem i vizí, a navíc nad ním uvažují jakožto nad startérem a přínosem jejich tvorby. Výstup pro EXI(S)T 2016 bude doslova odrazem toho, jak sami studenti vnímají aktuální dění světa jako takového.

„Letos připravujeme komplexní zážitek z akce, propojení všech jejích částí do jednoho smysluplného celku, a hlavně prezentaci našich nových kolekcí na profesionální úrovni a s profesionálními výstupy. To je alfa a omega našeho teamu,“ říká art director eventu Jan Černý.

Jak plyne z výše uvedeného, studenti celou akci sami připravují a návštěvníci se mohou těšit, že jim bude zprostředkován pohled na kompletní práci v oboru – od ušití kolekcí, přes přehlídku, až po představení v showroomu. Tam bude možné prohlédnout si všechny modely zblízka, případně si popovídat se samotnými návrháři.

A kdo všechno představí své bakalářské a magisterské práce? Budou to studenti: Jan Černý, Michaela Hriňová, Tereza Chmurová, Karolína Černá, Marína Pivková, Eva Papoušková, Leona Gřešáková, Nikola Susová, Hana Prchalová, Terezie Cočevová, Marie Nováková a Denisa Dovalová.

Na jaký program se tedy můžete těšit? Samotná EXI(S)T show odstartuje v 18:00 a v jejím rámci bude představeno dvanáct kolekcí všech absolventů. Následně bude možné si kolekce prohlédnout v showroomu a na závěr večera je připravená afterparty konaná v proslulém Bloku 12, kde se o zábavu postará Dj Oozlum.

Poutavý vizuál pro EXI(S)T vznikal ve spolupráci s fotografem Jakubem RA Svobodou. Fotografie zobrazuje Adama a Evu v ráji v podání ředitelky Czech Fashion Councilu, Olo Křížové a modela Dominika Kůty.

 

Nezapomeňte tedy 17. 6. 2016 od 18hod dorazit do třetího patra obchodního domu OD 13, zrekonstruované Baťovy továrny. Rozhodně se máte na co těšit!

Zdroj úvodní fotky: TZ Exit