• Events  • Colours of Ostrava ve všech barvách!

Colours of Ostrava ve všech barvách!

Colours of Ostrava je jedním z nejvýznamnějších hudebních a kulturních festivalů ve střední Evropě. Každoročně přiláká tisíce návštěvníků z celého světa do průmyslového prostředí bývalých železáren na okraji Ostravy. Festival byl založen v roce 2002 a od té doby se stal jednou z nejoblíbenějších událostí pro milovníky hudby, umění a kultury. My tam byli a podělíme se s Vámi o atmosféru celého festivalu!

TEZENIS ZÓNA? ANO PROSÍM!

Pokud jste typ člověka, který shání outfity na poslední chvíli, Tezenis zóna bylo to pravé, protože ani na festivalu nebylo na nový outfit pozdě. V Tezenis zóně jste si mimo oblečení, stylistky, vizážistů a výborných drinků mohli vychutnat i hudební vystoupení Emmy Smetany a Jordana Haje, které nás okouzlilo hned první večer. V zóně proběhl také Meet & Greet s milou Aničkou Šulcovou. Pro ty, kteří neměli po celém dni dost hudby a zábavy, od půlnoci hrála na mladá djská hvězda Veni.

V rytmu hudby

Co se týče hudební nabídky, Colours of Ostrava je známý pro rozmanitost žánrů, které nabízí. Od rocku, popu, elektronické hudby, world music, až po jazz a mnoho dalších. Hrají zde nejen domácí, ale i zahraniční umělci a kapely, což zajišťuje multikulturní atmosféru. Na festivalu v minulosti vystoupili hvězdy jako Björk, Robert Plant, Imagine Dragons, Rosalía, Gorillaz a mnoho dalších.

Účinkujících na letošním Colours of Ostrava rozhodně nebylo málo, a i přes zrušení pár koncertů se jednalo o opravdu skvělý zážitek! První den nás svým hlasem okouzlila Pam Rabbit na glo™ stagi a večer na stagi České spořitelny nás rozněžnili One Republic, které nenechali jediné oko suché. Druhý den nás naprosto uchvátil Kavinsky se svou show a rozhodně nemůžeme opomenout ani Nialla Horana. Ve čtvrtek nám Ben Cristovao ukázal, jak se jedou bomby a v sobotu nás roztančil energický Macklemore!

Kromě hudebního programu nabízí Colours of Ostrava i bohatý doprovodný program. Návštěvníci si užili workshopy, výstavy, filmová promítání, panelové diskuze, stand-upy známých komiků a mnoho dalšího. Festival tak představuje kulturní směsici, která osloví různé generace a zájmy.

Ekologická udržitelnost a environmentální snahy jsou významným prvkem festivalu Colours of Ostrava. Organizátoři se snaží minimalizovat produkci odpadu, podporují recyklaci, využívají obnovitelné zdroje energie a motivují návštěvníky, aby byli ohleduplní k přírodě během svého pobytu na festivalu. To z něj činí nejen hudební, ale i ekologickou událost.

Foto: fotogalerie Colours of Ostrava