• Fashion News  • Converse přichází s kolekcí inspirovanou psychogeografií

Converse přichází s kolekcí inspirovanou psychogeografií

Nová limitovaná kolekce propojuje hned tři jména, která výrazně ovlivňují současnou street módu. Osvěžující nový model ikonických Chuck 70 nese návrh od nizozemských Experimental Jetset spolu se symbolikou streetstyle značky Patta.

Znáte ten pocit, když se procházíte městem bez jakéhokoli bližšího cíle, jen se rozhlížíte a zkoušíte, co byste mohli najít? Pokud ano, pak jste si vyzkoušeli psychogeografii. Ta propojuje psychologii a geografii – jedná se o bezcílnou chůzi městským prostředím, kdy se necháváte unášet a následujete svůj instinkt při objevování míst. 

TO WALK IS TO READ. TO READ IS TO WALK

Psychogeografií se inspirovalo malé nezávislé grafické studio Experimental Jetset sídlcí v Amsterdamu. S městskými symboly a jazykem si pohrálo při designu nových Chuck 70, na kterých pracovalo spolu s další nizozemskou legendou, značkou Patta. Nové Converse limitce dominují šipky, které spolu se svou barevností evokují metropolitní mapy a navigaci.

Experimental Jetset přistupují k městu jako k živoucímu jazyku, který čteme už tím, jak procházíme jeho ulicemi. To dělá z této kolaborace jedinečnou příležitost, jak se odpoutat od samotné boty a soustředit se více na to, kudy v ní chodíme. Nový model tak vyzývá k tomu, abyste se procházeli bez cíle a užívali si to, co vám město říká, když ho budete poslouchat.

Na sněhobílých textilních Chuck 70 září modré a červené šipky spolu s grafickým nápisem, který si hraje s jejich významem. Potisk objevíte i uvnitř jazyků, kde najdete nápisy opět vybízející k objevování a k bezcílnému procházení. Ať už se vydáte kamkoliv, vezměte Chucky s sebou.

Kolekce je k dostání u vybraných prodejců.

Zdroj: Converse Česká republika