• Lifestyle  • DALŠÍ STYLOVÝ LOFT

DALŠÍ STYLOVÝ LOFT

Přestavba dvoupatrové rezidence, realizovaná v ukrajinském Dněpropetrovsku, realizovaná Sergeyem Gotyvanskym z architektonického ateliéru NOTT DESIGN STUDIO, je perfektní ukázkou vkusného a líbivého designu, který se neokouká ani po delší době. Klasické použité materiály, zemité barvy a designový nábytek a rafinovaně umístěné osvětlení, vytváří líbivou atmosféru, jež působí velmi útulně.

Dvouúrovňový apartmán dostal nové podlahy a jeho dispozice byly upraveny do loftového stylu. Jako hlavní dominantní barvy pak byly zvoleny bílá, péřově šedá a dekor amerického ořechu, jehož dřevo bylo použito jak pro obklady stěn, tak pro nábytek. Minimalistický design pak celkový výraz interiéru podtrhuje. Jednoduché tvary dřevěné mediální stěny v obývacím pokoji, do kterého se dostanete po několika schodech ze stejného materiálu, tmavé látkové pohovky, jež přímo zvou k posezení u některého z nových filmů či měkký koberec s vysokým vlasem v tmavě hnědé jsou hlavními atributy tohoto prostoru. Velmi zajímavě je řešeno také osvětlení této části hlavní společenské zóny bytu a to ve formě několika stropních kruhových svítidel různé velikosti. Kousek opodál se nachází jídelna s kuchyní. Kuchyňská část, sestávající z monolitického bloku vysokých skříní z ořechového dřeva s vestavnými spotřebiči, jejíž protiváhu tvoří minimalistický ostrůvek, je královstvím paní domu. Jídelní část, jež přímo navazuje na tento interiér, sestává ze stolu ve stejném materiálu, doplněném koženými židlemi, které do celého konceptu skvěle zapadají. Skutečným klenotem spodního patra je však komunikační koridor, spojující hlavní denní zónu s klidovou částí, kde se nacházejí ložnice. Tři štíhlá okna se dvěma nástěnnými lampami, dřevěné stropy s působivým trámovím a samonosné ocelové schodiště se stupni z tmavého ořechu jsou brilantním vyjádřením trendů současné reprezentativní architektury a novodobého minimalistického luxusu.

Horní patro se nese ve stejném duchu a barevnosti. Zejména hlavní ložnice s en-suite-bathroom, tedy integrovanou koupelnou z mramoru, dokazuje cit designérů pro detail a poskytuje majitelům bytu veškerý potřebný komfort i pohodlí. Hlavní koupelna, nacházející se rovněž v tomto poschodí, byla realizována ve stejném duchu, s rafinovaně umístěným led osvětlením, jež umožňuje navodit pokaždé tu správnou atmosféru. Dále se zde nachází dětský pokoj, velkoryse pojatá šatna a pokoj pro hosty. Také tyto prostory plně respektují střídmou barevnost zemitých odstínů a minimalistický styl zbytku bytu.

PODĚKOVÁNÍ A ZDROJ FOTOGRAFIÍ: NOTT DESIGN SUDIO