• Fashion News  • DÁMSKÉ A PÁNSKÉ HODINKY HAMILTON

DÁMSKÉ A PÁNSKÉ HODINKY HAMILTON

Historie značky Hamilton se začala psát již před 120 lety ve městě Lancester. Nyní je známá svou unikátní osobností a designem kombinujícím americkou duši se švýcarskou precizností.

V letošním roce představila prestižní hodinářská značka nádherný pánský retro model Spirit of Liberty, zástup nových dámských i pánských  modelů v ikonické linii Jazzmaster oslavující tradiční americký styl a další novinky inspirované vojenskou a námořní historií značky.

Pánské modely

Khaki Navy Sub Auto Chrono Khaki Navy

Model rozšiřující dlouhý seznam profesionálních potápěčských modelů, o jejichž kvalitě svědčí i to, že se několikrát objevily v hollywoodských trhácích.  Jsou inspirované designem ikonického námořního chronometru Hamilton Piping Rock z roku 1928, také oficiální časomírou newyorských Yankees. Dnešní moderní chronograf pohání švýcarský mechanický strojek H-31, který této sportovní časomíře poskytuje 60-ti hodinovou rezervu chodu. Vodotěsnost do 300 metrů, pryžové detaily usnadňující manipulaci se sportovně masivní ocelovou lunetou a šroubovací korunka z těchto hodinek zaručí spokojenost každého potápěče. pouzdro velikosti 43 mm doplňuje dynamický design číselníku s kontrastními detaily a výraznými luminiscenčními číslicemi, černý či jasně oranžový gumový tah a silueta manty obrovské na zadní straně pouzdra.

Khaki Pilot Pioneer Auto Chrono

hodinky2Model inspirovaný chronografem vyráběným pro britské Královské letectvo představuje jeden z nejstarších lidských snů apojený s praktickou stránkou života, přesností, odolností a designem. Výrazné číslice pokryté luminiscenční vrstvou Super-Luminova, výrazně klenuté sklíčko a matné ocelové pouzdro připomínají historický model. Je opatřen nejmodernějším automatickým strojkem H-31 s více než 60-ti hodinovou rezervou chodu. Pouzdro velikosti 41 mm vodotěsné do 100 m kryje safírové sklíčko opatřené antireflexní vrstvou. K dispozici je černá a stříbrná varianta číselníku, které doplňuje několik možností tahu, od sportovního z pevně tkané textilie, přes klasický kožený řemínek až po stylový náramek z leštěné oceli.

Jazzmaster Auto Chrono

Hodinky

Klasický chronograf se stříbrnými sčítači, které září na temně modrém číselníku a datumkou umístěnou na pozici 4, pohání moderní švýcarský strojek H-21 s automatickým nátahem a 60-ti hodinovou rezervou chodu. Jde o elegantní a velmi spolehlivý model, jehož pouzdro z leštěné oceli velikosti 42 mm vodotěsné do 100 m kryje safírové sklíčko odolné proti poškrábání a opatřené antireflexní vrstvou. Hodinky jsou k dispozici s černým koženým náramkem nebo ocelovým řetízkem.

Jazzmaster Face 2 Face

Hodinky

Limitovaná edice 888 očíslovaných modelů hodinek Face 2 Face zaujme na první pohled jednak atypickým oválným pouzdrem a především dvěma číselníky. To nejzajímavější ovšem odhalíte až na druhý pohled – pouzdro modelu Face 2 Face je kompletně otočné kolem svislé osy a díky tomu jsou hodinky Face 2 Face oboustranné a nabízejí dva odlišné styly v jednom – na jedné straně mužný a sportovní chronograf s jasně modrými detaily pod kouřově zbarveným sklíčkem, na druhé straně a v kontrastu ke sportovnosti chronografu se nachází jednoduchý a elegantní stříbřitý číselník se třemi ručkami. Hodinky Face 2 Face pohání dva mechanické strojky s automatickým nátahem kalibru 2094 a 2671, přičemž oba jsou viditelné ve skeletonové konstrukci. Černý kožený řemínek je dvojitě prošívaný kontrastní modrou nití.

Jazzmaster GMT

H32695131_high_cmyk_8372

 

V případě tohto modelu hodinek je na první pohled jasné, že jde o americkou klasiku, která nabízí ukazatele času v druhé časové zóně a zpříjemní tak rychlé přesuny všem cestovatelům. Čas v druhé časové zóně ukazuje kontrastně zbarvená ručká. Tuto moderní časomíru pohání švýcarský strojek s automatickým nátahem kalibru 2893-2. Každá barevná verze číselníku zasazeného do kulatého pouzdra z leštěné oceli ve velikosti 42 mm doplňuje varianta koženého řemínku (hnědý ke stříbrnému číselníku a černý k černému) a také ocelový náramek, což vytváří nabídku čtyř osobitých variant.

Jazzmaster Viewmatic Skeleton

HodinkyTradiční přesnost modelu Jazzmaster ve zcela moderním designu a exkluzivním skeletonovém provedení je novinkou, která zaujme všechny milovníky tradičního hodinářského řemesla. Antireflexní safírové sklíčko na přední i zadní straně pouzdra odhaluje precizní mechanismus kalibru H-S-20, který je jedinou ozdobou tohoto fascinujícího modelu. Ocelové pouzdro velikosti 40 mm je vodotěsné do 50 m a doplňuje ho výběr černého koženého řemínku a ocelového náramku.

Spirit of Liberty

Hodinky

 

Nesmlouvavý smysl pro detail se odráží na retro modelu Spirit of Liberty, který propojuje dnešní, moderní rysy značky Hamilton s její historickou tradicí. Mechanický chronograf kalibru H-21 zajišťuje této stylové časomíře absolutní přesnost a 60-ti hodinovou rezervu chodu odpovídající rytmu 21. století. Naproti tomu harmonické uspořádání čistého stříbřitého číselníku, kdy minutový a hodinový sčítač chronografu jsou umístěny nad sebou na pozici 12 a 6 a doplňuje je jen malá datumovka na pozici 3 a tři tenké ručky, utvářejí spolu s unikátní patinou koženého řemínku nostalgický šarm této časomíry rámované klasickým kulatým pouzdrem z leštěné oceli ve velikosti 42 mm. K dispozici je na výběr hnědá a černá varianta koženého řemínku.

 Dámské modely

Jazzmaster Lady

Hodinky

Eleganci, harmonii a vytříbený styl v nabídce dámských hodinek Hamilton zastupuje model Jazzmaster Lady s klasickým kulatým pouzdrem. Letošní novinkou je šest modelů ve velikosti 30 mm – čtyři varianty mechanických hodinek s automatickým nátahem a dva quartzové modely.  Srdce mechanických hodinek, kalibr 2671, je možné pozorovat přes průhlednou zadní stranu pouzdra. Kromě ukazatele hodin, minut a vteřin je na číselníku ještě datumovka (na pozici 6). V mechanické řadě se nabízí atraktivní model s dvanácti diamanty umístěnými jako indexy hodin po obvodu číselníku z přírodní perleti (tuto kombinaci doplňuje náramek z leštěné oceli), druhá varianta uspokojuje aktuálně velmi žádanou dvoubarevnou kombinaci leštěné oceli s růžovým zlatem, dále pak maximálně ženské provedení čistě v růžovém zlatě a také varianta čistě z oceli. Pětiřadý kovový náramek se přitom dá díky zacvakávací technologii (an easy click spring bar) snadno vyměnit za bílý kožený řemínek. V quartzovém provedení je na výběr model v oceli a v kombinaci oceli a růžového zlata.

 

 

Jazzmaster Viewmatic Skeleton LadyH32405811_high_cmyk_8597

Moderní skeletonová konstrukce pyšně odhalující precizní mechaniku se v tomto modelu snoubí s nostalgickým aspektem tradiční řemeslné práce a představuje skutečně oduševnělou časomíru pro všechny milovnice hodinek. Exkluzivní dekorovaný strojek H-20-S je jedinou ozdobou této časomíry uzavřené do klasického kulatého pouzdra z leštěné oceli (vel. 36 mm), které harmonicky doplňuje řemínek z bílé kůže či ocelový náramek.

Hodinky je možné zakoupit v síti prodejen Carollinum nebo na oficiálních stránkách Hamiltonwatch.

Zdroj: 2media