• Lifestyle  • DREAMING OF MYKONOS

DREAMING OF MYKONOS

 

Kosmopolitní řecký ostrov Mykonos je proslulý především díky nočnímu životu, nikdy nekončícím party a spoustě zábavy. Mnoho lidí ale zapomíná, že je také živoucím muzeem kykladské architektury. Dokonalou ukázkou je hotelový komplex ROCKY RETREAT TWO, realizovaný v plném respektu k tradiční ostrovní architektuře a v dokonalé harmonii s nespoutanou okolní přírodou.

Jedinečná kamenná vila, lokalizovaná na jednom ze skalnatých útesů ostrova, ze kterého se nabízí úchvatné výhledy do okolní krajiny a na blankytné vody egejského moře byla zrenovována v tradičním duchu plně respektujícím její původní architekturu. Designéři zachovali původní kamenné zdivo, které bylo sanováno proti vlhkosti a stávající okna byla nahrazena moderními s izolačními s hliníkovými profily. Vedle domu vyrostla zcela nová pergola, která skýtá nejen příjemné posezení, ale zároveň je přirozeným přechodem mezi interiérem a terasou s bazénem. Bazén, který byl realizován v plném respektu s architekturou samotné vily, je zděný a připomíná spíše přírodní jezero než umělou nádrž. Hned vedle našel své místo kamenný bar, který je ideálním místem k posezení se sklenkou dobrého vína.

Interiéry, zařízené v prostém a svěžím duchu, evokují pocit volnosti a nespoutanosti. Konstrukce domu nedovolila jednotlivé prostory více otevřít a propojit tak celý prostor do jednotlivého a souvislého celku. Celý dům je tedy ve znamení četných nik s originálními dekoracemi a jednotlivé zóny jsou od sebe striktně odděleny přiznanými zdmi z přírodního kamene. Jednotlivá patra vily jsou mezi sebou propojeny zděným schodištěm v bílé barvě, jehož stupně byly z bezpečnostních ale i dekorativních důvodů osvětleny vestavnými bodovkami.

Osvětlení samo hraje hlavní roli a to jak v exteriéru, tak v interiéru domu. Ať již se jedná o vestavná, závěsná či solitérní svítidla, ve všech vnitřních a venkovních prostorách je možné navodit příjemnou atmosféru. Co se dekorací týče, pak jsme se snažili volit přírodní materiály či předměty mající nějaký vztah s mořem a mořeplavbou a jež plně korespondují s filozofií celého místa.

Zdroj fotografií a realizace: H Design by Joe