• Lifestyle  • Dejte stereotypním dnům nevšední zážitek: Jak se zabavit a využít čas na maximum?

Dejte stereotypním dnům nevšední zážitek: Jak se zabavit a využít čas na maximum?

Už vám došly nápady na to, co dělat doma v karanténě? Připadá vám, že každý den je úplně stejný jako ten předchozí? Nebojte, tyto pocity jsou úplně normální a nejspíš je za poslední rok pocítil každý z nás a to hned několikrát. Přinášíme vám deset tipů, které vám pomohou zpestřit den a s trochou štěstí zlepší náladu.

1. Pravidelný únik do přírody

Člověk by neřekl, jaký rozdíl do vašeho dne může přinést obyčejná procházka. Z nudného dne se díky chůzi může najednou stát den plný zážitků. Buď prozkoumávejte ještě neobjevená zákoutí vašeho města nebo vyražte na výlet do přírody. Dobré je si nastavit určitou rutinu, kdy se během dne půjdete projít a uvidíte, že po určitém čase už si nebudete umět představit den bez procházky.

2. Naučte se něco nového

Co s volným časem, kdy bychom normálně šli s přáteli na kávu nebo na film do kina? Vyzkoušejte nějakou novou aktivitu. Jakou? Na tom vůbec nezáleží. Můžete se naučit třeba plést, malovat, fotit. Pokud nejste kreativní typ, zahrajte si s někým blízkým novou společenskou hru nebo si vypěstujte vlastní bylinky za oknem. Dělejte cokoliv, co vám přinese radost.

3. Uvařte/upečte si něco dobrého

Tato doba je ideální časem pro to začít experimentovat v kuchyni. Poznávejte nové kuchyně, testujte nové kombinace. Zpestřete svůj jídelníček a jezte vyváženě.

4. Rozšiřte své znalosti s knihou

Čtení je skvělým způsobem, jak se zrelaxovat a uvolnit mysl. Zkuste ale zabrousit po něčem trochu jiném, než je vaše obvyklé čtení, a možná budete překvapeni. Můžete vyzkoušet knihu o seberozvoji nebo knihu z vašeho oboru, která vám nabídne nový pohled na věc. Pokud jste aktivní na sociálních sítích, všemi deseti doporučujeme sledovat účty knižních milovníků, kteří své sledující pravidelně zásobují novými tipy na knihy, na které byste sami třeba nenarazili.

5. Ulevte mysli uklidňující jógou

Jóga je opravdu pro každého. Můžete ji provozovat úplně kdekoliv – i z pohodlí domova, a nepotřebujete k ní žádné speciální vybavení. Budete se cítit mnohonásobně lépe, pokud si denně vyhradíte klidně i jen deset minut, během kterých protáhnete celé své tělo. Výdrž s sebou přináší flexibilitu a případně i úlevu od bolestí z toho, jak trávíme mnoho času na židli před počítačem.

6. Gurmánský zážitek z výdejního okénka

Zážitek z restaurace může alespoň částečně nahradit návštěva výdejního okénka. Sice tím nenahadíte plný zážitek, ale pochutnáte si na svém oblíbeném jídle či pití a zároveň podpoříte daný podnik. Tak až příště půjdete z procházky, nezapomeňte si zlepšit den nějakou pochoutkou.

7. Zůstaňte fit i bez fitka

Určitě chcete vyjít z karantény fit a plní energie. Vše, co potřebujete, je překonat počáteční demotivaci a lenost. Jakmile jednou začnete a zařadíte pohyb do svého denního rozvrhu, bude každým dnem snažší v cvičení pokračovat. K tomu správnému nabuzení dopomohou online fitness programy, kterých je na internetu plno a se kterými si vystačíte, než se znovu otevřou fitness centra.

8. Zútulněte si domov

Čas můžeme efektivně využít i zkrášlováním našeho domova. Není totiž nic lepšího, než když se ve svém bytě či domě cítíme útulně. Načerpejte inspiraci a přesuňte nábytek na nové místo, vyzkoušejte jiné dekorace nebo si pořiďte nové květiny. Zabavte se tříděním šatníku a udělejte pořádek kdekoliv, kde je to potřeba. Teď je ten správný čas.

9. Filmové večery

Po dlouhém dni je uvolňující se uvelebit na gauči a pustit si film či seriál, který jste ještě neviděli. Pro větší zážitek můžete využít například online kino Moje kino LIVE, kde si můžete koupit vstupenku na jakýkoliv film, který je daný den v nabídce a navodit pocit toho, že jste ve skutečném kině. Tak už připravujete popcorn?

10. Čas na lenošení

Může nastat chvíle, kdy se vám nebude chtít dělat absolutně nic, a to nejen z výše zmíněných tipů. I to je v pořádku a v těchto momentech si nebojte dopřát odpočinek a prokrastinovat. Nezapomínejte, že nemusíte být produktivní celý den. Jde o to najít ten správný balanc.

Zdroj: Pexels