• Fashion News  • Kolekce Colour Story od H&M představuje inovativní metody barvení textilu

Kolekce Colour Story od H&M představuje inovativní metody barvení textilu

Po velmi úspěšném uvedení konceptu H&M INNOVATION STORIES, kdy byla první z této série udržitelných kolekcí, Science story, vyprodaná za pár hodin, značka s nadšením oznamuje pokračování. Tentokrát, jak už sám název H&M Colour story naznačuje, bude pozornost věnována udržitelnému a modernímu způsobu barvení textilu. Kolekce využívá nejmodernější techniky barvení, jako jsou biotechnologie, rostlinné pigmenty či cirkulární systémy, které nejenže vytvářejí jedinečné a okouzlující barvy, ale mají menší dopad na životní prostředí. Přírodní zemité tóny kolekce vytvářejí velmi zklidňující a příjemný pocit.

Kolekce Colour Story, která propojuje moderní a bohémský styl, poukazuje na krásu udržitelněji produkovaných barev. Mezi klíčové kousky patří digitálně potištěná košile se špagetovým páskem či sukně se šňůrkou, stejně jako rostlinnými barvami obarvené šaty s kapucí či mikina ve stylu pončo, která je vyrobená z materiálů udržitelnějšího původu. Některé kousky byly obarvené metodou We aRe SpinDye®.

Neustále se snažíme vytvářet produkty z inovativních udržitelnějších materiálů a vyrobené udržitelnějšími procesy. Tato kolekce využívá revoluční procesy barvení, čím se rapidně snižuje spotřeba vody. Doufáme, že kolekce zaujme nejenom svým moderním stylem, ale taky svým odkazem o udržitelnosti,“ říká Ann-Sofie Johansson, Creative Advisor H&M.

Siluety jsou splývavé a přiléhavé, máte pocit, že máte barvu na vlastním těle. Doplňky dodávají outfitům lehce výstřední efekt. Zejména zajímavé náušnice vyrobené z recyklovaného skla bez přidaných barevných pigmentů či robustní sandály vyrobené z materiálu Bloom ™ (pružná pěna částečně vyrobená z biomasy řas). Barevná paleta pomerančů, indiga, šalvějové zelené a jemné žluté přitahuje pozornost a dodává vzhledu optimistickou energii. Kolekce H&M Colour story bude v prodeji online od 15. dubna.

V rámci své cesty k cirkulární módě bude společnost H&M nabízet zákazníkům výběr kousků ze svých kolekcí k vypůjčení. Ve Stockholmu a v Mitte v Berlíně budou prodejny s kolekcemi, které si lze pronajmout.

Zdroj fotografií: archiv značky H&M Česká republika

Marketing manager