• Lifestyle  • Den matek aneb nezapomínejte na nejdůležitějšího člověka ve vašem životě!

Den matek aneb nezapomínejte na nejdůležitějšího člověka ve vašem životě!

Je jedno, zda jste muž či žena, i když muži jsou z Marsu a ženy z Venuše, jedno máme všichni společné – lásku k našim maminkám. Zítra, v neděli 13.května, je Den matek. Ptáte se v čem je tento den tak výjimečný?

Ať se kdy dělo co se dělo, vždy stály za námi a povzbuzovaly nás za všech okolností. Vždycky nám podaly pomocnou ruku a vždy nás vytáhly z malérů. Kdo? No přece mámy! A pokud i vy svou maminku milujete, neměli byste zítra zapomenout říct jí, jak moc pro vás znamená.

Jedná se o velmi krásný svátek, který je rozšířen po celém světě. Vychází z různých tradic a slaví se v různých dnech, ale u nás je to vždy druhá květnová neděle.

Čím je tak zvláštní? Je to den, kdy se vzdává pocta matkám a mateřství jako takovému. Kdy naposledy jste řekli své matce, že ji máte rádi? Pokud už je tomu nějaký ten pátek, bylo by vhodné jí to zítra připomenout. Jak svou lásku k mamince nejlépe vyjádřit?

Přinášíme vám pár tipů!

Květiny

Ano, je to ohraná písnička, ale přeci jen – zamyslete se nad tím, která žena by neměla ráda květiny? Je to dar, kterým nikdy nic nezkazíte a vždy ženu potěší. A je jedno, zda koupíte luxusní nazdobenou kytici růží všech barev nebo natrháte mamince na louce pampelišky. Za oba tyto projevy vaší lásky bude vděčná!

Výlet

Kdy naposledy jste se svou maminkou podnikli nějaký výlet? Samozřejmě ne každá maminka na to má ještě fyzičku nebo čas, ale navrhnout společně strávený den na výletě, nejlépe někde, kam by se maminka chtěla podívat nebo odkud máte nějaké společné vzpomínky z děství, rozhodně můžete.

DIY

DIY, neboli Do It Yourself aneb „udělej si sám“, je návrh pro ty, kteří nemají možnost nebo čas mamince něco koupit. Proto zkuste vymyslet něco, co by maminku potěšilo, aniž by vás to stálo majlant a nebo jste kvůli tomu museli objíždět spousty obchodů. Třeba vlastnoručně vyrobená záložka do knihy nebo rámeček na společnou fotografii jistě dojme každou maminku.

Nákupy

Pokud nevíte, čím maminku potěšit, co ji vzít na nákupy a nechat ji, aby si vybrala něco, co jí udělá radost? Společně strávené odpoledne v nákupním centru, kafe a zmrzlina potěší nejednu maminku. A vy budete mít o starost méně, čím byste tak mamince na Den matek mohli udělat radost.

Dovolená

Pokud patříte mezi ty, kteří si to mohou dovolit, které mamince by neudělala radost například společná dovolená u moře? Pokud máte v plánu maminku někam v létě vzít a strávit s ní pár dnů nebo dokonce týdnů v luxusním hotelu na krásné pláži, kdy jindy jí tento dárek předat, než právě na Den matek?

Pro ty, co nestíhají nic sehnat, vyrobit ani vymyslet 

Pokud nemáte žádné nápady, peníze a nebo nemáte čas, tak nezoufejte. Žádný materiální dar nemůže nikdy nahradit upřímné „Mami, mám Tě moc rád/a!“. Garantujeme vám, že s touto větou jsou úspěch i slzy v očích vaší mami zaručeny, i když jinak přijedete s prázdnou.

A co máte pro vaši maminku vy? Pochlubte se nám do komentářů!

Zdroje: 1, 2, 3, 4