• Lifestyle  • Diáře Papelote v novém

Diáře Papelote v novém

Rok 2018 pomalu končí a to pro mnohé znamená každoroční rituál – vybírání nového diáře. Značka Papelote vám představuje novinky i stálice pro rok 2019.

Diář je společník, kterého má člověk stále u sebe a v ruce i několikrát za den. Originální české papírnictví Papelote představuje širokou škálu diářů, která s každým novým rokem roste a vylepšuje se. Zůstávají osvědčené stálice a oblíbenci, ale Papelote letos přivítá i nováčky v portfoliu a vylepšené verze z předchozích let.

Zmizely plastové obaly, které nahradila veganská kůže, vrátil se staronový literární diář a kolekci v různých formách propojují autorské fotografie Filipa Šacha.

Diáře pro rok 2019 jsou hravé a barevné, minimalistické a elegantní anebo ryze praktické, jako hit končícího roku, známý jako planblok! V roce 2019 oslaví Papelote 10. výročí svého vzniku. Zakladatelka tohoto originálního českého papírnictví Kateřina Šachová představuje diáře pro příští rok a motivy, které kolekci propojují: „Nové diáře si pohrávají s fotografickými motivy z dílny Filipa Šacha. Náladové fotografie diáře v různých formách provázejí a otevírají tak dveře snění, vzpomínání a volným interpretacím. Kolekci sjednocují také grafické prvky inspirované motivem z krabičky na fotorůžky.“

Další novinkou je, že v kolekci 2019 nejsou na rozdíl od loňského roku žádné plastové obaly. Dostala před nimi přednost veganská kůže s eko certifikací, kterou lze podobně jako textilní obaly od papelote vyprat. Díky obalům vydrží diáře ve formě po celý rok.


Kolekce diářů pro rok 2019 je rozmanitá, ale všechny produkty mají společnou lásku k papíru a také k přírodě a světu kolem. Všechny produkty Papelote jsou vyrobeny v Čechách z ekologicky šetrných materiálů.