• Lifestyle  • Rychlý podzimní detox za pár dní

Rychlý podzimní detox za pár dní

Podzim je tady v plné síle. Přichází pochmurné počasí a spolu s ním i vhodný čas, kdy účinně pročistit organismus. Pojďme se společně podívat, jak připravit své tělo na zimu tak, abyste se cítili dobře.

  • Jak začít?

Detoxikačních kůr existuje celá řada, ale kterou si vybrat? Všechny ve své podstatě fungují na podobném principu a mají společný cíl. Během určitého časového úkolu, většinou okolo 14-21 dní, konzumovat vybrané potraviny a dosáhnout toho, aby se naše tělo pročistilo po vydatných letních grilovačkách a podobných akcích.

  • Potraviny, které vynechat

Pro dosažení efektivního výsledku je nezbytné vynechat smažená jídla, která vašemu organismu přitěžují. Dále se v období detoxikace nedoporučují mléčné výrobky, bílá mouka, sůl, vepřové a hovězí maso nebo káva. Samozřejmě se zbavte alkoholu a cigaret. Cukry jsou rovněž nepřípustné, a to i všechny jeho náhražky jako například med. Odborníci nedoporučují ani černý nebo ovocný čaj.

  • Co tedy jíst?

Nejspíš ne moc překvapivou odpovědí je spoustu ovoce a zeleniny. Dále to jsou ryby, bílé maso či zakysané výrobky. Co se týče zmíněné zeleniny, tak určitě nezapomeňte na květák, dýně, špenát, … cokoliv vás napadne kromě luštěnin, které se nedoporučují. Ideální je nahradit koření bylinkami. Podstatnou součástí je pravidelný pitný režim. Skvělá je filtrovaná voda nebo čaje určené k detoxikaci.

  • Jablečný zázrak

Tato kůra je ideální, pokud nechcete strávit detoxikací mnoho času. Stačí konzumovat jablka po dobu tří dní. Ale pozor, pouze jablka! Komu tato metoda přijde příliš drastická, je možné si dvakrát do měsíce udělat jablkový den. Díky jablkům si pročistíte krev, ledviny a játra.

  • Očistná citrónová kůra

O detoxikačních účincích citrónu jste již určitě slyšeli. Nejobvykleji se přidává do vody a nápoj by se měl pít ráno ještě před snídaní. Citrón nastartuje váš metabolismus a pročistí játra.

  • Rýžový detox

Tato metoda spočívá v konzumaci celozrnné rýže, která je bohatá na vlákninu a vitamin B. Rýže uleví jak vašemu žaludku, tak střevům. Zároveň se doporučuje lidem, kteří mají vysoký krevní tlak. Nepoužívejte však bílou rýži, kůra by poté neměla smysl, protože bílá rýže obsahuje mnohem méně potřebných látek než rýže celozrnná.

  • Kopřiva jako lék

Kopřiva dvoudomá je častá a snadno dostupná bylina. Vyznačuje se protizánětlivým a odvodňujícím účinkem a také oplývá silnými detoxikačními účinky. Výrazně pročišťuje krev a svědčí cévnímu systému i našemu srdci. Skvělý je kopřivový čaj, který si za pár minut můžete udělat sami doma. Potřebujete pár kopřivových špiček, které zalijete vroucí vodou a necháte čtvrt hodiny louhovat.

  • Umeocet

Ve skutečnosti se nejedná o ocet, jak by název mohl napovídat. Jedná se o produkt, který vzniká z ovoce umeboši, což jsou japonské švestičky. Obsahuje kyselinu citrónovou a má výraznou slano-kyselou chuť. Každé ráno si přidejte polévkovou lžíci do sklenice s vodou a zlepší se vám zažívání. Podobné účinky má i jablečný ocet.

  • Pár dní v roce ke zdravému tělu nestačí

Pokud se chcete pustit do detoxikace, nezapomínejte na to, že nasadit svému tělu jednou za rok očistný režim nestačí. Pro váš organismus by byla taková změna příliš velký šok. Před detoxikací byste měli své tělo pomalu připravovat a po ukončení zase kompletně nezměnit váš jídelníček. Vsaďte na zdravou stravu, pitný režim a pravidelný pohyb.

Zdroj: Pexels