• Fashion News  • Dior SS 2023 RTW

Dior SS 2023 RTW

Módní show Dior jaro-léto 2023 ready to wear pod taktovkou kreativní ředitelky Marie Gracie Chiuri okouzlila všechny přítomné i diváky online, kteří přehlídku sledovali v přímém přenosu přímo z Paříže. Kolekce je inspirována mocnou renesanční postavou Kateřiny Medicejské a pařížskými ulicemi i zahradami. V kolekci se tak snoubí výrazná pařížská identita domu a historie.

Hosty ohromila nečekaná scénografie, barokní jeskyně jako magické území symbolizující privilegované spojení ženy s přírodou, kterou vytvořila umělkyně Eva Jospin. Svět barokní fantazie s velkolepou jeskyní byl vytesán z kartonu, obklopen malovanými evokacemi oblouků, zřícenin a stěn porostlých vegetací.

„Mapa je prostředek k inscenování města, k vyjádření kulturní složitosti naší doby, oslavující sílu žen, které se po něm denně pohybují.“ TZ Dior

Neskutečně ženská kolekce vychází z historie, přesto je šita přímo na míru potřebám dnešní moderní ženy. V kolekci je použit obraz mapy Paříže pocházející z archivu značky Dior. Tímto vzorem je potištěn černobílý kabát, šaty i kalhoty. Již zmíněná Kateřina Medicejská inspirovala Marii Grazii Chiuri nejen svojí inteligencí, ale především zavedením inovací v odívání do královské manufaktury. Jednalo se například o buranské krajky, korzety a podpatky. Bohaté krajky se tak prolínají celou kolekcí jaro-léto 2023. Chiuri také nově pojala korzet a dala mu kvazigeometrický tvar rámující poprsí. K vidění byly i ohromné siluety širokých sukní evokující právě ty, které se nosily na dvoře Kateřiny Medicejské. Dokonalými doplňky právě k šatům s širokou sukní pak byly dlouhé rukavice a podkolenky. Osvěžujícím prvkem jsou pak široké rukávy u košil a kabátu. Motiv pařížských zahrad pak spatřujeme v sytých barevných květinových výšivkách a ptačích motivech na rafinovaně střižených kabátech. Kontrastní výšivky na černém či bílém podkladu krásně narušují monochromatičnost jednotlivých outfitů. Kolekce tak přinesla větší uvolněnost a bohémské kouzlo, které je vlastní právě ženám z hlavního města módy.

Podívejte se na celou show:

Foto a video: Dior official, FB Dior, Youtube Dior