• Fashion News  • Fashion Night Brno a Show and the City – fashion události, které uchvátily Brno

Fashion Night Brno a Show and the City – fashion události, které uchvátily Brno

Tento měsíc zažilo Brno dvě velkolepé módní show pod záštitou primátorky města Brna JUDr. Markéty Vaňkové. První z nich Fashion Night Brno proběhla 8. 9. v prostorách Fait Gallery. Druhá charitativní Show and the City se uskutečnila 22. 9. v hotelu Barceló Brno Palace. Během těchto slavnostních večerů byly představeny nejnovější kolekce známých módních návrhářů i oblíbených butiků. Úchvatné modely pak předvedly vítězky a finalistky Miss Czech Republic. Ohlédněte se s námi za přehlídkami, kterých se zúčastnily známé osobnosti české módní scény i populární celebrity.

Fashion Night Brno

V prostorách Fait Gallery vedle Galerie Vaňkovka představili svoje kolekce návrháři Luděk Hanák, Pavel Jevula, Miroslav Knot a ateliér PONER. Na přehlídkovém mole se dále prezentovaly módní značky Aver Fashion, Beach Swan a Vanity. Moderování celé show se ujala prezidentka Miss Czech Republic Taťána Makarenko. Z modelek pak zazářily Nikol Švantnerová, Natálie Kočendová či Tereza Fajksová.

Módní show zahájila značka Aver Fashion, za kterou stojí modelky Andrea Verešová a Lucie Procházková. Kolekce s názvem Unique je ušitá z kvalitního Armani hedvábí, které je unikátní tím, že se nemačká. Originální modely z luxusních materiálů se tak vyznačující pohodlím a přinášejí pocit vznešenosti a sebejistoty pro každý den. O tom, že se v šatech od Aven budete cítit jako bohyně, nás přesvědčila samotná zakladatelka značky Andrea Verešová, která se předvedla též v roli modelky. Plavky, spodní prádlo, župany a pyžama předvedla značka Vanity. Oděvní designér Pavel Jevula, držitel ocenění Top Styl Designer a návrhář nominovaný na cenu Czech grand design, se ve svých autorských kolekcích zabývá sociálními tématy a používá netradiční materiály. Jeho nová kolekce je inspirována konfliktem mezi popkulturou a udržitelností a má název Žal. Na přehlídkovém molu kolekci doprovodila hudba od vítězů Eurovision Song Contest Kaluš Orchestra a doplnila ji kolekce bot od značky Baťa.

Druhou část večera otevřela přehlídka společenských šatů od designéra Miroslava Knota. Romantické i elegantní modely plné výšivek, zdobných prvků a flitrů byly okouzlující. Na přehlídkovém molu s unikátní středovou fontánou se prezentovala i druhá značka Lucie Procházkové Beach Swan. Mohli jste tak vidět rafinovaně střižené ručně šité jednodílné i dvoudílné plavky doplněné o originální přehozy. Fashion designér Luděk Hanák vyslal na molo modelky ve společenských šatech určených pro sebevědomou ženu, která chce být vidět. V kolekci se tak objevily výrazné flitry i transparentní prvky. Svoji premiéru měla i kolekce ateliéru Poner, k vidění byly společenské šaty i móda na denní nošení. Kolekce nazvaná I will always love you je plná hedvábných kousků, zdobení, ručního vyšívání i elegantního tvídu a modelky se srdíčky ji prezentovaly za doprovodu populární písně Whitney Houston. Některé modely byly doplněny i o oblíbené kožené PONER pásky.

Show and the City

Třetí ročník charitativní fashion show se nesl v duchu antických Athén. Večerem provázela jedna z nejznámějších českých moderátorek Tereza Pergnerová a své nejnovější kolekce představili návrháři, ateliéry a butiky jako Poner, Laho, Miroslav Knot, alešbáry, Eccitante a Plaza fashion store. V průběhu večera byl k vidění i doprovodný program, na harfu zahrála Pavla Šťovíčková, kouzla s kartami předvedli kouzelníci Lukáš Šeklin a Pavel Šeklin, My Heart Will Go On od Celine Dion zpívala Kristýna Daňhelová a píseň z muzikálu Drákula si vybral operní pěvec Igor Loškár. Večer zahájily vítězky Miss Czech Republic, které v této unikátní sestavě vystupují jen výjimečně. Výtěžek ze vstupenek byl předán formou šeků malé Ivušce s rozštěpem páteře a zástupcům Bioparku Štít, který se stará o pomoc kočkovitým šelmám v zajetí.

Foto: FB designérů, web primátorky města Brna, FB Show and the City, FB Fashion Night Brno