• Styling  • DIY originální jeansové kraťasy

DIY originální jeansové kraťasy

Proč nosit věci z kolekcí, který má každý druhý? Je přeci lepší být originální po svém, ukazovat lidem váš vlastní originální styl. Je mezi námi mnoho z vás, kterým vadí nosit stejné věci a radši chtějí mít něco speciálního po svém nápadu. Tak proč do toho nejít. Máme tu pár zajímavých návodů.

Aby jsme se mohli pustit do našich výtvorů. Připravíme si nůžky, tužku, textilní barvy, savo, rukavice, rozstřikovač, nažehlovací zdobení (hvězdičky, kamínky, krajka) a styl džínů, ve kterém se cítíte nejlépe. (např: Skinny – úzký střih džínů, Skinny bootcut – úzké džíny, ale pod koleny se rozšiřují, Straight střih – rovný střih, Boyfriendy – džíny se sníženým sedem …) Barvy džínů zvolíme podle libosti.

Já vám nejdříve představím jak pracovat s tmavými modrými džínami. Oblékněte džíny na sebe stoupněte před zrcadlo a nakreslete si na ně, čáry jak moc je chcete zkracovat (stačí na jednu stranu). Sundejte džíny, odstřihněte přebytečný kus. Přeložte si je k sobě a sestřihněte je podle ustřižené strany, aby jste je měla stejné. Radši si je znovu zkuste a koukněte zda jsou stejné, popřípadě ještě upravte podle libosti. Konce si roztřepte. Vezměte si rozstřikovač se savem a rukavice. Pěkně z obou stran si tmavé kalhoty rozprašovačem zesvětlete (tzv. Ombré styl). Počkejte až se zesvětlí a hoďte je samotné vyprat do pračky, počkejte než uschnout a čeká vás jen poslední krok, nažehlení ozdob, jak se vám to líbí, např. na zadní kapsy. Máte hotovo!

Postupy ohledně střihu máme u všech stejné jenom je rozdíl ve výběru džínů, délce, zakončení, zdobení a barvy. Pokud chceme z tmavých udělat světlé návod máme stejný jako jsem napsala. Kdyby jsme chtěli barevné např: dvojbarevné použijeme textilní barvy (návod na obalu). Barvy dáme každý do jiného kýblu a namáčíme, stříkáme nebo vytváříme vzory. Můžeme na nich udělat díry, švy zviditelnit, našít barevné záplaty, korálky, hvězdičky, kapsy odpárat buď úplně nebo našít jiné vzorové, přidat krajku. Samotné zakončení nemusí být jenom střapaté, můžeme kraťasy podšít barevnou látkou, našít na zakončení krajku nebo ohrnout.Inspirace

Zdroje: 12